Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Jade Rousseau: The Fall of Sant’ Antonio (PC)

Jade Rousseau: The Fall of Sant’ Antonio PC

Pierwszy z planowanych sześciu epizodów przygodówki typu hidden object, w której wcielamy się w postać młodej pani inspektor, Jade Rousseau. Zabawa polega głównie na odnajdywaniu na ekranie przedmiotów wskazanych na listach, ale zdarzają się również tradycyjne zagadki logiczne.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Jade Rousseau: The Fall of Sant’ Antonio (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14września2010

28stycznia2011

pudełko PL

Jade Rousseau: The Fall of Sant’ Antonio to pierwszy z przewidywanych sześciu epizodów przygodówki typu hidden object, gdzie w głównej mierze zajmujemy się przeczesywaniem statycznych plansz w poszukiwaniu dobrze ukrytych przedmiotów. Tytuł ten stworzyła firma Masque Publishing, dotychczas znana przede wszystkim z różnego rodzaju karcianek, symulatorów kasyn oraz produkcji dla niedzielnych graczy.

Obejmujemy kontrolę nad Jade Rousseau – młodą panią inspektor, która przybywa do niewielkiej górskiej wioski we Włoszech, aby zapomnieć o wydarzeniach z niedawnej przeszłości. Główna bohaterka zamiast oczekiwanego spokoju wplątuje się jednak w sieć intryg, na czele których stoi sprawa tajemniczego morderstwa z zaginionymi zwłokami. Naszym zadaniem jest rozwiązać tę zagadkę, po drodze rozwiązując kilka innych, by ostatecznie dotrzeć do wyczekiwanego rozwiązania. Za scenariusz odpowiadają Jack Keane i Venetica – autorzy fabuły gier z serii Ankh.

Warto dodać, że choć przygody Jade są rozpisane aż na sześć odcinków, to każdy z nich jest swego rodzaju spójną całością i z powodzeniem może być rozgrywany osobno. Gracz przez większość czasu zajmuje się zwiedzaniem kolejnych lokacji i wypatrywaniem potrzebnych do rozwiązania danej łamigłówki przedmiotów. Odpowiedni nastrój prowadzonych wydarzeń i specyficzny klimat stanowią bardzo dobrą motywację dla czynienia postępów.

Gra już w momencie wydania miała dość niskie wymagania sprzętowe. Wszystko dzięki temu, że poszczególne etapy to tak naprawdę statyczne tła, które nie wymagają zbyt dużej mocy obliczeniowej do płynnego wyświetlania animacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,99 PLN

Gry podobne do Jade Rousseau: The Fall of Sant’ Antonio

Wymagania wiekowe Jade Rousseau: The Fall of Sant’ Antonio

12+

Wymagania sprzętowe Jade Rousseau: The Fall of Sant’ Antonio

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 350 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7