Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka It Came from the Desert (PC)
OkładkaIt Came from the Desert (PC)

It Came from the Desert PC

Gra przygodowo-zręcznościowa, pod względem fabuły nawiązująca do horrorów klasy B z lat sześćdziesiątych. Gracz wciela się w postać dokora geologii, który musi odeprzeć inwazję zmutowanych, gigantycznych mrówek.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

It Came from the Desert Premiera PC

12maja1990

producent: Cinemaware

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Doktor geologii Greg Bradley, przyjeżdża do Lizard Breath aby zbadać szczątki meteorytu, który spadł jakiś czas temu w pobliżu miejscowości. Podczas pierwszej eksploracji miejsca katastrofy okazuje się, że spowodowała ona mutację pustynnych mrówek. Nad wyraz przerośnięte stworzenia, wiedzione instynktem, przygotowują się do inwazji na Lizard Breath. Doktor Bradley ma dwa tygodnie na zbadanie zjawiska oraz znalezienie skutecznego rozwiązania, jak pokonać gigantyczne mrówki. Jeśli powyższa fabuła przypomina Ci horrory klasy B z lat sześćdziesiątych, co więcej – uwielbiasz takie filmy, to It Came from the Desert jest grą wprost stworzoną dla Ciebie. Wszystko w niej, od początku do końca nawiązuje do tego typu produkcji, poczynając od tytułu i projektu okładki na specyficznej atmosferze kończąc. Scenariusz, choć momentami groteskowy, skutecznie trzyma w napięciu. Widok rujnowanego miasta pod koniec gry i bezsilność głównego bohatera, chcącego ratować mieszkańców Lizard Breath, pozostawia niezapomniane wrażenia.

It Came from the Desert to gra przygodowa, w której duży nacisk położono też na elementy zręcznościowe. Oprócz rozmów z napotkanymi postaciami, zbierania przedmiotów i eksploracji okolicznego terenu, będzie musiał np. szybko ugasić pożar domu, ścigać się samochodem czy też walczyć z głównym zagrożeniem, tj. mrówkami. Akcja upływa w czasie rzeczywistym (nasza 1 sekunda odpowiada 1 minucie w grze), dlatego należy działać szybko. Co prawda na wykonanie zadania mamy aż dwa tygodnie, ale w wielu przypadkach i to nie wystarcza. Szczególnie denerwujące są wizyty w szpitalu, do którego trafiamy zazwyczaj po nie wykonaniu zadania zręcznościowego. Pobyt trwa zawsze jeden dzień i jest to dzień stracony. Ze szpitala można próbować uciec ale gdy złapią nas strażnicy, automatycznie trafiamy do łóżka i wtedy, chcąc nie chcąc, swoje trzeba będzie odleżeć.

Oprawa audiowizualna, jak we wszystkich grach Cinemaware stoi na wysokim poziomie. Podczas części przygodowej akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. W epizodach zręcznościowych jest już różnie. Wyścig samochodowy przypomina gry z serii Test Drive, natomiast ucieczka ze szpitala Gauntlet.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 3,9 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe It Came from the Desert: Odpowiednia dla każdego wieku.

It Came from the Desert Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 286
  • 640 KB RAM
  • VGA