Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Iron Soul (PC)
OkładkaIron Soul (PC)

Iron Soul PC

Inspirowana kultową serią MDK platformowa gra akcji, będąca debiutanckim dziełem niezależnego studia Blu Bee Games. W niedalekiej przyszłości ludzkość stanęła w obliczu zagrożenia inwazją z kosmosu.

Akcji | TPP | science fiction | platformówki | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Iron Soul Premiera PC

14września2013

producent: BluBeeGames wydawca: BluBeeGames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Iron Soul to nawiązująca do kultowej serii MDK gra akcji, łącząca w sobie elementy trzecioosobowej strzelaniny z grą platformową. Za jej powstanie odpowiada małe, niezależne studio deweloperskie BluBeeGames z Teheranu.

Akcja gry zabiera nas w niedaleką przyszłość. Ludzkość stanęła w obliczu realnego zagrożenia inwazją obcych. By ochronić planetę, w tajnych laboratoriach stworzono potężną armię robotów, której zadaniem było czuwać nad bezpieczeństwem ludzi. Coś jednak poszło nie tak i na skutek niewytłumaczalnego incydentu rządy zaczęły tracić kontrolę nad cybernetyczną armią. W efekcie ludzkość, niepewna swojego losu, zaczęła popadać w coraz większą robo-fobię. Kontrolując jednego z mechanicznych strażników, robota H-25, wyruszamy w podróż z ukrytej w górach tajnej bazy, gdzie został wyprodukowany, aby zbadać przyczyny zaistniałej sytuacji i przywrócić równowagę na naszej planecie.

Gra pozwala nam wziąć udział w dwóch powiązanych ze sobą kampaniach, opowiadających historię inwazji robotów oraz dziwnych związków, łączących naszego bohatera H-25 i jego mentora. Przemierzając upadłe kraje, będziemy musieli eliminować zastępy zbuntowanych maszyn, torować sobie drogę wykorzystując mechanikę typową dla gier platformowych, a nierzadko również rozwiązywać rozmaite zagadki logiczne. H-25 dysponuje rozmaitymi zdolnościami specjalnymi, których wykorzystanie okaże się kluczem do zwycięstwa. Wrogowie atakują bowiem zarówno z ziemi i nieba, jak i spod ziemi, a ich poczynaniami steruje stojąca na wysokim poziomie sztuczna inteligencja. Zmusza to gracza do stosowania różnych strategii walki i umiejętnego wykorzystania dostępnego arsenału broni oraz przyjaznego, specjalnie zaprojektowanego systemu osłon.

Ukazana z perspektywy trzecioosobowej gra, zaprojektowana została przy użyciu Unreal Development Kit, co gwarantuje graczom najwyższej jakości wrażenia wizualne. Różnorodne scenerie – od otwartych przestrzeni do podziemnych baz militarnych – kryją w sobie wiele wyzwań oraz tajemnic do odkrycia. Na równie wysokim poziomie stoi warstwa dźwiękowa, a wszystkie kwestie dialogowe postaci wypowiadane są przez aktorów.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 3,1 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.9 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Iron Soul: Odpowiednia dla każdego wieku.

Iron Soul Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (karta grafiki 512 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 1.8 GB HDD
  • Windows XP/Vista(SP2)/7(SP1)
  • łącze internetowe