Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCAND
Okładka Inua: A Story in Ice and Time (AND)
OkładkaInua: A Story in Ice and Time (AND)

Inua: A Story in Ice and Time

Inua: A Story in Ice and Time to gra przygodowa typu point and click obracająca się wokół wierzeń inuickich, w której poznajemy losy trójki protagonistów żyjących w różnych odstępach czasu od siebie na Wielkiej Północy.

Przygodowe | point-and-click | indie | podróże w czasie | manipulacja czasem

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Inua: A Story in Ice and Time Premiera

2022

PC AND

producent: The Pixel Hunt wydawca: ARTE France

Gry podobne do Inua: A Story in Ice and Time

Limbo

Never Alone: Ki Edition

The Almost Gone

Inua: A Story in Ice and Time to produkcja stawiająca na aspekt narracyjny skupiający się na losach trzech różnych osób żyjących w zupełnie innych okresach czasu, a także na wierzeniach innuickich, prawdziwej historii dotyczącej tragicznej w skutkach ekspedycji. Wszystko to przedstawiono mechaniką typową dla gier przygodowych typu point and click. Za stworzenie gry odpowiadają The Pixel Hunt, IKO i Arte France, w tym twórcy eksperymentalnego Vignettes i Bury Me, my Love.

Fabuła

Dawno temu żyła wspaniała polarna niedźwiedzica o imieniu Nanarluk, która stała się przedmiotem chorej ambicji trójki ludzi zdeterminowanych, by na nią zapolować - tylko po to, aby udowodnić sobie, że są lepsi. Zabicie niedźwiedzicy jednak naruszyło równowagę natury. Teraz wcielając się duszę Nanarluk, musimy przywrócić naturalny bieg życia świata. W tym celu wpływamy na losy trójki ludzkich postaci żyjących w okresach dzielących ich od siebie o ponad 100 lat - Petera, Simona i Tainy.

Oprócz nawiązań do mitologii inuitów znajdziemy tu również fragmenty nawiązujące do faktycznych zdarzeń, jak chociażby słynnej ekspedycji Franklina z XIX wieku, która dla wszystkich jej członków zakończyła się tragicznie. W grze poprzez zbieranie rozmaitych poszlak i dowodów staramy się również odtworzyć i zrozumieć przyczynę tej tragedii.

Mechanika

Inua: A Story in Ice and Time to przede wszystkim gra przygodowa typu point and click, w której oprócz rozwiązywania rozmaitych zagadek mamy możliwość wpływać na zdarzenia z przeszłości i obserwować, jak odbiją się one na teraźniejszości. Produkcja podzielona jest na poszczególne etapy. Każdy z nich skupia się na jednej lokacji, za to ukazanej w różnych przedziałach czasowych.

Kwestie techniczne

Inua: A Story in Ice and Time to trójwymiarowa produkcja z klimatyczną ścieżką dźwiękowa. Warto zaznaczyć, że przy tworzeniu gry twórcy zainspirowali się inuickimi wierzeniami i aby być im jak najbardziej wiernymi, współpracowali z artystami i autorami wywodzącymi się z tej kultury.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Inua: A Story in Ice and Time: Odpowiednia dla każdego wieku.

Inua: A Story in Ice and Time Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7 SP1 64-bit
PC
AND