Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPCANDiOS
Okładka Interrogation: You Will Be Deceived (AND)
OkładkaInterrogation: You Will Be Deceived (AND)

Interrogation: You Will Be Deceived

Interrogation to gra przygodowa z elementami zarządzania, w której wcielamy się w detektywa zajmującego się sprawą grupy terrorystycznej nawołującej do porzucenia obowiązujących norm społecznych. Naszym zadaniem jest przesłuchanie jej członków i zadecydowanie o ich losie.

Przygodowe | noir | detektywistyczne | elementy strategiczne | policyjne | indie

Interrogation: You Will Be Deceived Premiera

5gru2019

PC

19mar2020

iOS AND

28lip2020

Switch

Gry podobne do Interrogation: You Will Be Deceived

Her Story

The Paris Dossier

MISSING: An Interactive Thriller

Interrogation to niezależna gra przygodowa utrzymana w klimatach noir, w której wcielamy się w rolę detektywa prowadzącego śledztwo nad tajemniczą organizacją terrorystyczną - The Liberation Front. Za grę odpowiada nieduże studio Critique Gaming.

Fabuła

W Interrogation jako detektyw śledczy prowadzimy przesłuchania domniemanych członków grupy terrorystycznej zwącej się The Liberation Front. Organizacja ta przyjmuje w swoje szeregi każdego - mężczyzn, kobiety i dzieci z rozmaitych sfer i o różnorakich poglądach, byleby było ich jak najwięcej. Ich celem jest całkowite zniszczenie porządku społecznego, by na jego fundamentach wybudować nowy. Naszym zadaniem jest wyciągnąć od nich jak najwięcej informacji i zdecydować, czy chcemy im pomóc, czy powstrzymać.

Mechanika

Głównym elementem rozgrywki w Interrogation jest prowadzenie przesłuchań członków ugrupowania. Te ukazane są w formie dymków dialogowych zarówno osób podejrzanych, jak i takich, które sami wybierzemy, aby kontynuować rozmowę. Z każdym kolejnym przesłuchanym członkiem stają się coraz trudniejsze i wymagają od nas zrozumienia psychiki podejrzanego, która nie zawsze jest prosta do odczytania. Podczas rozmów zmuszeni jesteśmy stosować rozmaite techniki perswazji, aby usłyszeć to, czego potrzebujemy. Manipulacja, groźby, fałszywe oskarżanie, pytanie w kółko o to samo, to tylko kilka z nich. Każdy z naszych wyborów może doprowadzić do pożądanego (lub nie) efektu, dlatego musimy uważnie słuchać i obserwować postać pojawiającą się przed nami na ekranie.

Każdy z podejrzanych jest inny, więc warto poznać jego historię, skąd pochodzi, czym się zajmuje i co myśli na różne tematy. Wszystko to pozwoli nam lepiej dopasować go do określonego portretu psychologicznego i zrozumieć, która z technik wywiadu zadziała lepiej od innej. Nie możemy jednak próbować w nieskończoność. Każde z przesłuchań może trwać określoną ilość czasu, podczas którego dowiemy się istotnych faktów lub zostaniemy oszukani, wierząc w fałszywe zeznania. Wszystko to wpływa na jedno z wielu zakończeń, jakie możemy zobaczyć w tym tytule.

Przesłuchania to jednak nie wszystko, gdyż sporą rolę w grze odgrywa również aspekt zarządzania. Nasz wydział ma ograniczony budżet, dlatego musimy starannie zaplanować wydatki. Musimy odpowiednio zarządzać zasobami ludzkimi i wysyłać podwładnych na misje zgodnie z posiadanymi umiejętnościami, zdecydować się, w jaki sposób przedstawiać wydarzenia prasie, kolegom po fachu, czy politykom.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Interrogation nasiąknięta jest klimatem noir i utrzymana w pełni w czarno-białym monochromie.

Warto zaznaczyć, że występujące w grze postaci są ręcznie rysowane na podstawie setek zrobionych przez ekipę zdjęć każdego z 40 aktorów wcielających się w role.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Interrogation: You Will Be Deceived: 18+

Interrogation: You Will Be Deceived Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
Switch
iOS
AND