Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Interrogation: You Will Be Deceived (PC)

Interrogation: You Will Be Deceived PC

Interrogation to gra przygodowa z elementami zarządzania, w której wcielamy się w detektywa zajmującego się sprawą grupy terrorystycznej nawołującej do zniszczenia obowiązujących norm społecznych. Naszym zadaniem jest przesłuchanie jej członków i zadecydowanie o ich losie.

Przygodowe | noir | detektywistyczne | elementy strategiczne | policyjne | indie

PC Windows
Okładka Interrogation: You Will Be Deceived (PC)

data premiery gry w wersji PC:

5grudnia2019

5grudnia2019

Steam

Interrogation to niezależna gra przygodowa utrzymana w klimatach noir, w której wcielamy się w rolę detektywa prowadzącego śledztwo nad tajemniczą organizacją terrorystyczną - The Liberation Front. Za grę odpowiada nieduże studio Critique Gaming.

Fabuła

W Interrogation jako detektyw śledczy prowadzimy przesłuchania domniemanych członków grupy terrorystycznej zwącej się The Liberation Front. Organizacja ta przyjmuje w swoje szeregi każdego - mężczyzn, kobiety i dzieci z rozmaitych sfer i o różnorakich poglądach, byleby było ich jak najwięcej. Ich celem jest całkowite zniszczenie porządku społecznego, by na jego fundamentach wybudować nowy. Naszym zadaniem jest wyciągnąć od nich jak najwięcej informacji i zdecydować, czy chcemy im pomóc, czy powstrzymać.

Mechanika

Głównym elementem rozgrywki w Interrogation jest prowadzenie przesłuchań członków ugrupowania. Te ukazane są w formie dymków dialogowych zarówno osób podejrzanych, jak i takich, które sami wybierzemy, aby kontynuować rozmowę. Z każdym kolejnym przesłuchanym członkiem stają się coraz trudniejsze i wymagają od nas zrozumienia psychiki podejrzanego, która nie zawsze jest prosta do odczytania. Podczas rozmów zmuszeni jesteśmy stosować rozmaite techniki perswazji, aby usłyszeć to, czego potrzebujemy. Manipulacja, groźby, fałszywe oskarżanie, pytanie w kółko o to samo, to tylko kilka z nich. Każdy z naszych wyborów może doprowadzić do pożądanego (lub nie) efektu, dlatego musimy uważnie słuchać i obserwować postać pojawiającą się przed nami na ekranie.

Każdy z podejrzanych jest inny, więc warto poznać jego historię, skąd pochodzi, czym się zajmuje i co myśli na różne tematy. Wszystko to pozwoli nam lepiej dopasować go do określonego portretu psychologicznego i zrozumieć, która z technik wywiadu zadziała lepiej od innej. Nie możemy jednak próbować w nieskończoność. Każde z przesłuchań może trwać określoną ilość czasu, podczas którego dowiemy się istotnych faktów lub zostaniemy oszukani, wierząc w fałszywe zeznania. Wszystko to wpływa na jedno z wielu zakończeń, jakie możemy zobaczyć w tym tytule.

Przesłuchania to jednak nie wszystko, gdyż sporą rolę w grze odgrywa również aspekt zarządzania. Nasz wydział ma ograniczony budżet, dlatego musimy starannie zaplanować wydatki. Musimy odpowiednio zarządzać zasobami ludzkimi i wysyłać podwładnych na misje zgodnie z posiadanymi umiejętnościami, zdecydować się, w jaki sposób przedstawiać wydarzenia prasie, kolegom po fachu, czy politykom.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Interrogation nasiąknięta jest klimatem noir i utrzymana w pełni w czarno-białym monochromie.

Warto zaznaczyć, że występujące w grze postaci są ręcznie rysowane na podstawie setek zrobionych przez ekipę zdjęć każdego z 40 aktorów wcielających się w role.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Interrogation: You Will Be Deceived

Wymagania wiekowe Interrogation: You Will Be Deceived

16+

Wymagania sprzętowe Interrogation: You Will Be Deceived

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium 4 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 64-bit