Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Inspector Gadget (PC)

Inspector Gadget PC

Inspector Gadget to gra przygodowa zrealizowana na podstawie znanej serii filmów animowanych. Tytułowy detektyw, niczym James Bond wyposażony jest w potężny asortyment wymyślnych urządzeń, które pomagają mu w walce z przestępcami.

Przygodowe | seriale animowane

PC Windows
Okładka Inspector Gadget (PC)

producent: Azeroth

wydawca: Azeroth

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23maja1992

Doktor Claw i jego agenci z przestępczej organizacji M.A.D. schwytali sześciu naukowców z ONZ zajmujących się ochroną środowiska i podstawili na ich miejsce roboty własnej produkcji. Dzięki temu, delegowani na różne konferencje fałszywi uczeni, rozpoczęli wdrażanie złowieszczego planu, mającego na celu zamienienie ostatnich oaz ekologicznych planety w wysypisko toksycznych odpadów. Zadaniem Inspektora Gadgeta jest odnalezienie prawdziwych naukowców (którzy przy okazji cierpią na amnezję) i powstrzymanie szalonej organizacji M.A.D. Czy mu się to uda, zależeć będzie oczywiście od Ciebie, graczu.

Inspector Gadget to gra przygodowa zrealizowana na podstawie znanej serii filmów animowanych. Tytułowy detektyw, niczym James Bond wyposażony jest w potężny asortyment wymyślnych urządzeń, które pomagają mu w walce z przestępcami. Niestety Gadget nie jest ani specjalnie błyskotliwy, ani rozgarnięty, dlatego większość spraw kryminalnych rozwiązują za niego bystra siostrzenica Penny oraz jej pies Brain. Firma Azeroth postanowiła nie ingerować specjalnie w scenariusz, dlatego też gracz będzie mógł pokierować bezpośrednio tylko tymi bohaterami, a nie postacią Inspektora, jak mógłby sugerować tytuł.

Jak w każdej grze przygodowej, tak i w tym produkcie możemy wydawać różne polecenia, związane z tym co aktualnie widzimy na ekranie. Oprócz tradycyjnych rozkazów, jak „idź”, „weź”, „obejrzyj” czy „porozmawiaj”, Penny ma także dostęp do super-komputera ukrytego w książce. Pozwoli on dokładnie zbadać znalezione ślady, nawiązać kontakt z komisarzem Quimbym (bezpośrednim przełożonym Gadgeta) oraz sterować urządzeniami wbudowanymi w kostium Inspektora. Od czasu do czasu niezbędna będzie zamiana ról i przejęcie kontroli nad psem. Zazwyczaj jego zadaniem jest ochrona Gadgeta przed zrobieniem sobie krzywdy.

Inspector Gadget to interesująca adaptacja animowanego hitu na domowe komputery. Pogmatwany scenariusz, ten sam klimat, przyzwoita oprawa audiowizualna, stylizowana na serial – to wszystko sprawia, że każdy fan przygód nieporadnego detektywa z łatwością odnajdzie się w produkcie przygotowanym przez Azeroth.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Inspector Gadget

odpowiednia dla każdego wieku