Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCX360
Okładka Insane 2 (PC)

Insane 2

Gra wyścigowa pozwalająca na rywalizowanie samochodami należącymi do pięciu grup: 4x4, SUV, pickupy, ciężarówki i modele prototypowe. Ścigamy się na pustyni w Afryce, by następnie przenieść się na lodowe bezdroża Antarktydy. Odwiedzamy też Amerykę i Eurazję.

Wyścigi | samochodowe

Okładka Insane 2 (PC)

producent: Targem

data premiery gry:

anulowana

X360

30wrz2011

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sequel gry wyścigowej 1nsane, wydanej w 2001 roku przez firmę Codemasters. Stworzeniem tej odsłony cyklu zajęło się rosyjskie studio Targem Games, wcześniej odpowiedzialne za tytuły takie jak MorphX, Series Ex Machina, czy Sledgehammer.

Pierwowzór, stworzony przez studio Invictus Games był grą nastawioną na zabawę wieloosobową. Tryb dla pojedynczego gracza służył nam głównie do zdobycia dodatkowych przedmiotów i ulepszeń do naszego pojazdu. Tak zmodyfikowane samochody wykorzystywaliśmy następnie podczas zmagań z innymi graczami.

Podobnie wygląda rozgrywka w Insane 2. Przygotowano dziesięć trybów. Poza standardową jazdą na czas możemy sprawdzić się w Gate Hunt, w którym trasę naszego przejazdu ograniczają rozmieszczone niezbyt gęsto bramki. Jeszcze większą swobodę poruszania się daje Pathfinder, ponieważ pozwala na samodzielne ustalenie drogi do celu. Zabawę urozmaicają wyzwania. Poza tymi znanymi już z pierwszej części znaleźć możemy tu także nowe, takie jak wyścig z przeszkadzającym nam helikopterem czy zabawa, w której naszym celem jest zdobycie i ochrona określonego terytorium.

Osiemnaście dostępnych pojazdów podzielonych zostało na pięć klas: 4x4, SUV, pickupy i ciężarówki. Piątą klasę stanowią samochody prototypowe. Wszystkie maszyny możemy konfigurować i ulepszać zgodnie z własnymi upodobaniami. Przeciwnicy tylko czekają by zezłomować nasze cacka. Taranowanie czy spychanie z trasy to te mniej wyrafinowane środki destrukcji. Musimy też uważać na przejeżdżające pociągi i płonące cysterny. Swoją rolę odgrywają też czynniki pogodowe, takie jak burze z piorunami.

Miejsca, w których przychodzi nam rywalizować, rozmieszczone są na czterech kontynentach. Ścigamy się na pustyni w Afryce, by następnie przenieść się na lodowe bezdroża Antarktydy. Odwiedzamy też Amerykę i Eurazję. Łącznie dostępnych jest dwadzieścia tras z otoczeniem podatnym na zniszczenie.

Multiplayer przeznaczony jest dla maksymalnie ośmiu graczy. Składa się on z tych samych trybów, z którymi mamy do czynienia podczas rozgrywki single player. Sztuczną inteligencję zastępują tu żywi przeciwnicy, możemy także korzystać z pojazdów, które rozbudowaliśmy grając off-line.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 229 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Insane 2

16+

Wymagania sprzętowe Insane 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.5 GHz
  • 1 GB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 7900 GTX lub lepsza)
  • 1.2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360