Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS5PCSwitchXONEPS4
Okładka Infliction (PS5)
OkładkaInfliction (PS5)

Infliction

Infliction: Extended Cut

Infliction to pierwszoosobowa przygodówka w konwencji horroru, skupiająca się na dramacie rodzinnym, którego konsekwencje poznajemy wraz z rozwojem fabuły. Odbywa się to poprzez eksplorację opuszczonego domu na przedmieściach.

Przygodowe | FPP | horror | indie | eksploracyjne

Infliction Premiera

18paź2018

PC

25lut2020

PS4 XONE

2lip2020

Switch

23gru2020

PS5

Infliction to przygodowy horror obserwowany z perspektywy pierwszej osoby, w którym zwiedzając opuszczony dom niegdyś szczęśliwej rodziny, odkrywamy jego mroczne sekrety. Tytuł zdobył wiele niezależnych nagród, a odpowiada za niego australijskie studio Caustic Reality, w którego skład wchodzi jedna osoba - Clinton McCleary.

Fabuła

Infliction to interaktywna przygoda rozgrywająca się w (na pierwszy rzut oka) normalnie wyglądającym domu na przedmieściach. Ten należał kiedyś do szczęśliwej rodziny, jednak jakieś wydarzenie sprawiły, że sielanka zamienia się w tragedię. Naszym zadaniem jest dowiedzieć się, co takiego się tu wydarzyło. Jednak musimy być ostrożni, bo nie jesteśmy w domu sami.

Mechanika

Infliction to pod względem mechaniki standardowy horror obserwowany z perspektywy pierwszej osoby, nastawiony na eksplorację i wchodzenie w interakcje z różnymi przedmiotami. Przed nami zagłębianie się we fragmenty wspomnień z porozrzucanych listów i stron pamiętnika, odsłuchiwanie wiadomości głosowych nagranych przez domowników oraz wysłuchiwanie szczątków wspomnień po kliknięciu związanego z nimi przedmiotu. Wszystko po to, aby zrozumieć, co tutaj zaszło i dlaczego się tu znaleźliśmy, gdyż gra nie oferuje nam wstępu wyjaśniającego, kim jest prowadzona przez nas postać.

Infliction można porównać do Gone Home, znacząca różnica polega jednak na tym, że w Infliction nie jesteśmy w domu sami. Tutaj zdobywanie wskazówek jest cięższe, dlatego że musimy to robić z głową i nie natknąć na pełną gniewu i nienawiści istotę powiązaną w tajemniczy sposób z odwiedzanym przez nas domem.

Wraz z postępem fabularnym odkrywamy coraz więcej pomieszczeń, w tym takich, których istnienia byśmy się nie spodziewali. A im dalej w las, tym bardziej mroczne i klimatyczne lokacje na nas czekają.

Gra posiada dwa poziomy trudności: łatwy i trudny. Tryb łatwy wiąże się z naprowadzaniem nas na brakujący element niezbędny do popchnięcia fabuły do przodu, jeśli będziemy zbyt długo kluczyć po pomieszczeniach. Z kolei poziom trudny nie ma litości i pozostawia nas samych sobie.

Kwestie techniczne

Infliction oferuje fotorealistycznie oddane otoczenie z dynamicznym oświetleniem. Jest to jeden z kluczowych elementów budowania atmosfery. Jednak przez zbyt dynamiczne światło, osoby z epilepsją powinny podejść do gry ostrożnie.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Infliction

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Infliction Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
  • 5.6 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
PS4
Switch
XONE
PS5