Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS1
Okładka Infestation (PC)

Infestation

Infestation to dynamiczna strzelanka, która pod wieloma względami przypomina takie produkcje jak Incoming, czy Bandits: Phoenix Rising.

Zręcznościowe

Okładka Infestation (PC)

data premiery gry:

29cze2000

PC

1wrz2000

PS1
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Infestation to dynamiczna strzelanka, która pod wieloma względami przypomina takie produkcje jak Incoming, czy Bandits: Phoenix Rising. Naszym zadaniem jest masowa eksterminacja Obcych. Warto także zwrócić uwagę na to, iż producentem tej gry jest doskonale znane i zarazem cenione studio Frontier Developments. Firma ta opracowała między innymi kultowego Elite, a także cieszącą się dużą popularnością trzecią część serii RollerCoaster Tycoon.

Akcja opisywanej produkcji osadzona została w odległej przyszłości. Pomimo tego, iż gra ta posiada pewną fabułę, to nie odgrywa ona istotnej roli. Zadaniem gracza jest powstrzymanie rozprzestrzeniającej się po wszechświecie agresywnej rasy Obcych. Zostajemy więc zesłani na jedną z okupowanych przez wroga planet, gdzie musimy zlikwidować znajdujące się na niej kreatury. Do tego celu wykorzystamy futurystyczny i świetnie opancerzony pojazd, przeznaczony do przemieszczania się po trudnym terenie. Zdecydowanie ciekawsze jest jednak to, iż maszyna ta może się dowolnie przekształcać. W sumie możemy wybierać pomiędzy sześcioma jej wersjami. Sterowany przez nas wehikuł może więc być zarówno standardowym łazikiem, jak i poduszkowcem, a nawet prostym myśliwcem. Dokonywanie przemian jest niejednokrotnie wymagane jeśli chce się wypełnić postawione przez dowództwo cele misji.

Ciekawie rozwiązano także kwestię upgrade’owania sterowanej przez nas maszyny. Możemy zbierać surowce, dzięki którym zakupimy lepsze części (np. mocniejszy pancerz) oraz dodatkowe uzbrojenie. Do naszej dyspozycji oddano wiele różnych działek (laserowe, plazmowe itp.), a także min. Dodatkowo możemy ratować rozrzuconych po okolicy naukowców. Pomagają oni bowiem w prowadzeniu baz. Przygotowana przez producentów kampania singleplayer składa się z około trzydziestu podstawowych misji. Kolejne etapy bywają dość zróżnicowane. Oprócz standardowej eksterminacji Obcych musimy ratować niewinnych cywilów, badać nieznane do tej pory obszary, a także przejmować nowe bazy. Nie zabrakło także ukrytych poziomów, dzięki którym można wydłużyć czas rozgrywki. Na oprawę wizualną składają się w głównej mierze sporej wielkości mapy, po których możemy się dowolnie przemieszczać. Nie zabrakło także licznych eksplozji i innych efektów towarzyszących prowadzonym przez nas walkom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Infestation

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS1