Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Indoor Kart Racing (PC)

Indoor Kart Racing PC

Indoor Kart Racing to pozycja skierowana przede wszystkim do miłośników gokartów. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki niej możemy wziąć udział w wyścigach tych sympatycznych pojazdów, konkurując o jak najwyższe miejsca i starając się uzyskać możliwie najlepsze czasy.

Wyścigi | gokarty

PC Windows
Okładka Indoor Kart Racing (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14grudnia2005

21lipca2007

pudełko PL

Indoor Kart Racing to pozycja skierowana przede wszystkim do miłośników gokartów. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki niej możemy wziąć udział w wyścigach tych sympatycznych pojazdów, konkurując o jak najwyższe miejsca i starając się uzyskać możliwie najlepsze czasy.

Zabawę zaczynamy od stworzenia swojego gokartowego kierowcy. Robimy to w zasadzie od podstaw – sami wybieramy mu imię oraz określamy kolor hełmu i kombinezonu. Na przejazd czeka w sumie osiem tras, oferujących różne modele kartów oraz zaprojektowanych przez słynnego rajdowca Toma Coronela (wśród nich odpowiedniki torów Suzuka, Le Mans, Monaco czy Francorchamps). W trybie mistrzostw (championship) kolejne wyścigi są odpowiednio zorganizowane i zgrupowane, zaś zwycięstwo w całej serii zawodów wymaga osiągania dobrych wyników we wszystkich startach. Czas przejazdu każdego okrążenia jest rejestrowany przez urządzenia monitorujące na trasie, zaś najlepsze rezultaty zapisywane do księgi rekordów Hall of Fame. Osiągnięcie dobrych wyników w mistrzostwach owocuje awansem do wyższej klasy rozgrywek, co wiąże się oczywiście z przesiadką na nieco szybszy i silniejszy bolid. Ponadto, gra oferuje jeszcze trzy tryby rozgrywki: pojedynczy wyścig, jazda na czas (popularny time trial) oraz zawody multiplayer (LAN/Internet), z możliwością zapisywania najlepszych czasów w internetowej bazie danych.

Mimo barwnej, trójwymiarowej oprawy graficznej, łatwo zaobserwować nieco poważniejsze podejście do tematu, niż w przypadku wielu innych gier, luźno wykorzystujących tematykę kartów (Wyścig Kurczaków, Mario Kart, Super Karts i pochodne). Odbija się to także na realizmie modelu jazdy, który wymaga ostrożnego kierowania pojazdem oraz nieco umiejętności w pokonywaniu zakrętów i wyprzedzaniu rywali. Aby umożliwić graczom łatwiejszą i bardziej intuicyjną kontrolę nad gokartem, programiści wyposażyli program w pełne wsparcie dla różnorodnych kontrolerów – możemy więc bawić się korzystając nie tylko z klawiatury, joysticka czy gamepada, ale i z analogowej kierownicy czy myszki. Sami też decydujemy o perspektywie, z jakiej chcielibyśmy oglądać naszego kartingowca – do wyboru kilka opcji ustawień kamery. Warto również zwrócić uwagę na niskie wymagania sprzętowe omawianej pozycji. Nawet słabsze i starsze komputery PC są w stanie bez trudu zapewnić płynne działanie Indoor Kart Racing.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Indoor Kart Racing

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Indoor Kart Racing

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 500 MHz, 256 MB RAM, 32 MB akcelerator 3D, Windows 98SE/ME/XP, 400 MB HDD