Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka InCrazyBall (PC)
OkładkaInCrazyBall (PC)

InCrazyBall PC

InCrazyBall to nietypowa gra zręcznościowo-logiczna, w dużej mierze przypominająca klasyczną produkcję Atari Games z 1984 o nazwie Marble Madness.

Zręcznościowe

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

InCrazyBall Premiera PC

16września2005

InCrazyBall to nietypowa gra zręcznościowo-logiczna, w dużej mierze przypominająca klasyczną produkcję Atari Games z 1984 o nazwie Marble Madness. Omawiana pozycja jest jednak znacznie nowocześniejsza i wykorzystuje współczesne trendy w przemyśle komputerowej rozrywki – m.in. kolorową, w pełni trójwymiarową oprawę graficzną oraz zaawansowane algorytmy opisujące fizykę świata przedstawionego. Główny motyw pozostał jednak podobny – nadal naszym zadaniem jest manipulowanie ruchem wielkiej kuli i wypełnienie charakterystycznej dla danego poziomu serii zadań.

Program serwuje nam bardzo proste zasady rozgrywki oraz nieskomplikowane sterowanie, co z kolei przekłada się na dużą przystępność produktu. Nie oznacza to jednak, iż zabawa w InCrazyBall jest banalna czy prostolinijna. Francuscy programiści z Lexis Numerique zadbali o to, by rozgrywka szybko się nie znudziła, przygotowując w sumie 20 trybów gry, a wśród nich m.in. time-attack, rallye, deathmatch, capture the flag, domination, football czy sumo (!). Postawili także na innowacyjność i pomysłowość samych użytkowników. Mają oni do dyspozycji bogatą paletę etapów do gry solo (40 poziomów), których pomyślne ukończenie stopniowo odblokowuje graczom dostęp do coraz bardziej oryginalnych i wykręconych elementów do wykorzystania we wbudowanym, potężnym edytorze poziomów. Wszystkie klocki podzielono na cztery unikatowe motywy tematyczne, składające się na kompletne, klimatyczne lokacje.

Stworzyć możemy praktycznie wszystko – od symulacji gry w koszykówkę czy futbol amerykański aż po stół do pinballa, w którym nasza bohaterska kulka gra pierwsze skrzypce. Niektóre poziomy wymagają od nas aktywnego korzystania z bogatego zestawu akcesoriów i uzbrojenia, wśród nich m.in. różnego rodzaju pociski, zmniejszacze i powiększacze, transformatory etc. Nie trzeba dodawać, iż w jeszcze większym stopniu podnosi to atrakcyjność i dynamikę rozgrywki.

Każdy wymyślony przez nas etap możemy przesłać na oficjalną stronę projektu, skąd każdy użytkownik programu może pobrać go za darmo. Autorzy na bieżąco umieszczają tam także oficjalne zestawy poziomów i klocków do edytora, co zapewnia omawianemu tytułowi wysoką żywotność. InCrazyBall obsługuje również tryb multiplayer, w którym do dwunastu graczy może przez LAN bądź Internet rywalizować zarówno na planszach do gry pojedynczej, jak i na mapkach stworzonych w edytorze.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 12  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe InCrazyBall: Odpowiednia dla każdego wieku.

InCrazyBall Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 1 GHz CPU
  • 256 MB RAM
  • 64 MB akcelerator 3D
  • 550 MB na HDD
  • Windows 98/ME/2000/XP