Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka In the Raven Shadow (PC)

The Shadow of The Raven PC

In the Raven Shadow

Wykonana w starym stylu gra przygodowa czeskiej grupy Cinemax, opowiadająca o perypetiach młodego mnicha, który po ucieczce z klasztoru usiłuje odnaleźć sens życia.

Przygodowe

PC Windows
Okładka In the Raven Shadow (PC)

producent: Rainbow Rhino

wydawca: Cinemax

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10października2003

Severin to młody mnich, który na skutek fatalnego zbiegu okoliczności, zostaje przyłapany przez przeora klasztoru na studiowaniu zakazanej literatury erotycznej. Próbując uniknąć śmierci przez dekapitację za ten niecny występek, nasz bohater niczym John Rambo wyskakuje przez okno i ląduje w fosie. Nękany przez dziwne sny, postanawia wyruszyć w długą podróż mającą na celu odnalezienie sensu życia, co sprowadza się do zaznania rozmaitych uciech niedostępnych dotąd za grubymi murami klasztoru.

In the Raven Shadow, czy też Ve Stinu Havrana jak kto woli, to gra przygodowa wykonana w starym, dobrym stylu. Choć dwuwymiarowa, komiksowa grafika w wysokiej rozdzielczości nie może konkurować z takimi produkcjami jak Curse of the Monkey Island, czy Broken Sword, to jednak posiada swój niewątpliwy urok. Wszystkie teksty w grze są mówione w języku czeskim, ale w menu istnieje możliwość wybrania angielskich napisów. Interfejs to klasyczny point & click, składający się z kilku ikonek, zmieniających się po naciśnięciu prawego przycisku myszy. Kilkając w prawym, dolnym rogu ekranu można uaktywnić mapę, która przyspiesza poruszanie się po świecie. Niestety, w ten sposób możemy odwiedzać tylko lokacje, do których uprzednio dotarliśmy pieszo. Autorzy zawarli w grze sporą dawkę humoru, która przejawia się zarówno w tekstach jak i niekonwencjonalnym podejściu do wykorzystywania dostępnych tu i ówdzie przedmiotów. Gra jest stosunkowo trudna, już na samym początku rozwiązanie niektórych zagadek wymaga dużej pomysłowości. Wedle zapewnień producentów, In the Raven Shadow daje się ukończyć w około dwadzieścia godzin ciągłej gry.

Program jest dostępny tylko przez Internet, również na łamach naszego serwisu. Demo zawiera w sobie pełną wersją gry, którą możemy odblokować po uiszczeniu niezbędnej opłaty na oficjalnej stronie Cinemax.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe In the Raven Shadow

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Shadow of The Raven

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 200MHz, 32MB RAM, 215MB HDD, DirectX

Sequel In the Shadow of the Raven w produkcji
Sequel In the Shadow of the Raven w produkcji

wiadomość4 października 2007

Jeśli zetknęliście się z przygodówką In the Shadow of the Raven, wydaną przez czeską firmę Cinemax, i przypadła Wam ona do gustu, być może zainteresuje Was fakt, iż nasi południowi sąsiedzi postanowili powrócić do wątków w niej zawartych. Developing gry powierzono studiu House of Dragonflies, a datę wydania In the Shadow of the Raven 2 ustalono wstępnie na drugi kwartał przyszłego roku.