Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiPSP
Okładka Impossible Mission (Wii)
OkładkaImpossible Mission (Wii)

Impossible Mission

Impossible Mission to odświeżona graficznie wersja gry, która debiutowała jeszcze na Commodore-64. Naszym zadaniem jest powstrzymać złego profesora Elvina Atombendera.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Impossible Mission Premiera

8cze2007

Wii

24paź2010

PSP

producent: Epyx wydawca: System 3

Stworzona przez studio System 3 gra Impossible Mission stanowi remake wydanej w połowie lat osiemdziesiątych zeszłego wieku przygodówki.

Podczas rozgrywki kierujemy wybranym agentem noszącym kryptonim Alpha, Delta lub Gamma. Bohaterowie muszą powstrzymać demonicznego profesora Elvina Atombendera, który próbuje opanować świat. Zadaniem herosów jest przeszukać siedzibę wrogiego naukowca i w ciągu 6 godzin odnaleźć 36 fragmentów kodu, który dezaktywuje cały niszczycielski program stworzony przez profesora.

System gry nie uległ zmianie od ponad dwudziestu lat. Celem graczy wciąż jest pokonywanie losowo generowanych pomieszczeń i wyszukiwanie na nich elementów hasła. Na drodze agentów stają roboty sterowane przez naukowca. Poszukiwania utrudniają im też liczne przepaście oraz szybko upływający czas, który dodatkowo kurczy się o 10 minut po każdej pomyłce wybranego bohatera. Postacie nie mają możliwości ataku i dlatego zdani są na swoją zręczność oraz spryt.

Twórcy przygotowali trzy tryby rozgrywki, które różnią się głównie oprawą audiowizualną. Moduł „Classic” przenosi graczy w przeszłość prezentując akcję dokładnie tak jak było to na Commodore-64. W dwóch pozostałych trybach grafika została podciągnięta do dzisiejszych standardów, głównie dzięki lepszej animacji postaci, efektom światła i cienia oraz dopracowanym tłom.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Impossible Mission

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wii
PSP