Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPWii
Okładka Alien Syndrome (PSP)

Alien Syndrome

Alien Syndrome to remake retro-strzelaniny, wydanej w drugiej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku i znanej posiadaczom wielu różnych platform sprzętowych. Nowa gra wyraźnie różni się od swojej klasycznej poprzedniczki, ponieważ łączy dynamiczną akcję z elementami gatunku cRPG.

Akcji | science fiction | widok izometryczny | elementy RPG

Okładka Alien Syndrome (PSP)

producent: Totally Games

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

24lip2007

Wii PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alien Syndrome to remake retro-strzelaniny, wydanej w drugiej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku i znanej posiadaczom wielu różnych platform sprzętowych (m.in. Amiga, ZX Spectrum, Master System, Commodore 64 i Atari ST). Nowa gra wyraźnie różni się od swojej klasycznej poprzedniczki, ponieważ łączy dynamiczną akcję z elementami gatunku cRPG. Nadal jednak głównym przeciwnikiem w wirtualnej rzeczywistości są hordy pozaziemskich monstrów.

Centralną postać, oddaną pod naszą kontrolę, stanowi heroina imieniem Aileen Harding. Przed rozpoczęciem rozgrywki ustalamy szereg cech protagonistki, w tym także jej umiejętności i specjalizacje. Oczywiście z biegiem czasu Aileen zdobywa coraz lepsze rodzaje broni (łącznie dwadzieścia typów – np. miotacz płomieni i karabin laserowy) oraz inne akcesoria, zwiększające jej możliwości bojowe. Nie brakuje też zbierania punktów doświadczenia, determinujących rozwój postaci. Wszystko po to, aby bez problemu radzić sobie z hordami oponentów (ponad sto rozmaitych typów przeciwników), dowodzonymi przez potężnych bossów.

Walkę z wrogiem toczymy m.in. na pokładach statków międzygwiezdnych i w planetarnych bazach (piętnaście rozbudowanych poziomów). Przebieg akcji ukazany został przy pomocy dynamicznie pracującej kamery, zawieszonej w pewnej odległości nad bohaterką. Warto zauważyć, że zabawa polega nie tylko na bezmyślnym strzelaniu do kosmitów, gdyż okazjonalnie możemy przykładowo włamywać się do systemów komputerowych, celem otwarcia zamkniętych drzwi etc.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Alien Syndrome

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Alien Syndrome

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Europejski oddział Sega ujawnia daty premier gier na konsole przenośne

wiadomość25 kwietnia 2007

Europejski oddział firmy Sega ujawnił daty wydania kilku najnowszych gier przeznaczonych na konsole przenośne. Są wśród nich m.in. pierwsza odsłona serii Crazy Taxi zapowiedziana na PSP, oraz Sonic Rush Adventure na Nintendo DS.

Najbliższe lato przyniesie remake Alien Syndrome
Najbliższe lato przyniesie remake Alien Syndrome

wiadomość12 grudnia 2006

Żądni krwi kosmici musieli wyjątkowo przypaść do gustu ludziom z korporacji Sega. Bowiem pracownicy owej firmy nie tylko zapowiedzieli wydanie nowych gier na kanwie filmów z serii Obcy, ale także ogłosili, że przygotowują odświeżoną wersję klasycznej strzelaniny pt. Alien Syndrome. Rzecz jasna pozycja ta również związana jest z niebezpiecznymi przedstawicielami pozaziemskiej cywilizacji.

Wii
PSP