Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPWii
Okładka Alien Syndrome (PSP)
OkładkaAlien Syndrome (PSP)

Alien Syndrome

Alien Syndrome to remake retro-strzelaniny, wydanej w drugiej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku i znanej posiadaczom wielu różnych platform sprzętowych. Nowa gra wyraźnie różni się od swojej klasycznej poprzedniczki, ponieważ łączy dynamiczną akcję z elementami gatunku cRPG.

Akcji | science fiction | widok izometryczny | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alien Syndrome Premiera

24lip2007

Wii PSP

producent: Totally Games wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Alien Syndrome to remake retro-strzelaniny, wydanej w drugiej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku i znanej posiadaczom wielu różnych platform sprzętowych (m.in. Amiga, ZX Spectrum, Master System, Commodore 64 i Atari ST). Nowa gra wyraźnie różni się od swojej klasycznej poprzedniczki, ponieważ łączy dynamiczną akcję z elementami gatunku cRPG. Nadal jednak głównym przeciwnikiem w wirtualnej rzeczywistości są hordy pozaziemskich monstrów.

Centralną postać, oddaną pod naszą kontrolę, stanowi heroina imieniem Aileen Harding. Przed rozpoczęciem rozgrywki ustalamy szereg cech protagonistki, w tym także jej umiejętności i specjalizacje. Oczywiście z biegiem czasu Aileen zdobywa coraz lepsze rodzaje broni (łącznie dwadzieścia typów – np. miotacz płomieni i karabin laserowy) oraz inne akcesoria, zwiększające jej możliwości bojowe. Nie brakuje też zbierania punktów doświadczenia, determinujących rozwój postaci. Wszystko po to, aby bez problemu radzić sobie z hordami oponentów (ponad sto rozmaitych typów przeciwników), dowodzonymi przez potężnych bossów.

Walkę z wrogiem toczymy m.in. na pokładach statków międzygwiezdnych i w planetarnych bazach (piętnaście rozbudowanych poziomów). Przebieg akcji ukazany został przy pomocy dynamicznie pracującej kamery, zawieszonej w pewnej odległości nad bohaterką. Warto zauważyć, że zabawa polega nie tylko na bezmyślnym strzelaniu do kosmitów, gdyż okazjonalnie możemy przykładowo włamywać się do systemów komputerowych, celem otwarcia zamkniętych drzwi etc.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Alien Syndrome cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Alien Syndrome

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Alien Syndrome Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Wii
PSP