Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Impossible Mission II (PC)
OkładkaImpossible Mission II (PC)

Impossible Mission II PC

Impossible Mission 2, to platformówka, będąca kontynuacją znanego przeboju z 1984 roku. Mimo, że pierwowzór ukazał się na kilka platform sprzętowych (w tym Apple II), gra ostatecznie nie trafiła na ekrany PeCetów.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Impossible Mission II Premiera PC

21kwietnia1988

producent: Novotrade wydawca: Epyx

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Impossible Mission II

Mario Forever

Super Star Wars

Luigi & Spaghetti

Elvin Atombender – szalony naukowiec, który niegdyś próbował już wcielić w życie plan przejęcia kontroli nad światem, znowu atakuje. Tym razem za cel upatrzył sobie arsenał nuklearny należący do Stanów Zjednoczonych. Zaprojektowany przez niego wirus sparaliżował system obronny kraju i zaprogramował rakietom przenoszącym głowice jądrowe kilkanaście celów, którymi są największe miasta na świecie. Biorąc pod uwagę, że Elvinowi marzy się tylko i wyłącznie nuklearny holokaust, nie ma ani chwili do stracenia. Agent specjalny, który został wysłany do twierdzy szaleńca ma dokładnie osiem godzin na rozbrojenie pocisków za pomocą specjalnych kodów. Problem polega na tym, że można to zrobić tylko w wieży kontrolowanej przez Elvina. A dotarcie do niej, wcale nie jest takie proste.

Impossible Mission 2, to platformówka, będąca kontynuacją znanego przeboju z 1984 roku. Mimo, że pierwowzór ukazał się na kilka platform sprzętowych (w tym Apple II), gra ostatecznie nie trafiła na ekrany PeCetów. Dopiero cztery lata później, firma Epyx pomyślała o właścicielach tych maszyn i zaprezentowała im drugą odsłonę serii.

Po drodze do celu, nasz bohater będzie musiał wykonać kilka mniejszych zadań. Po pierwsze, należy zdobyć trzycyfrowe kody, które otwierają przejścia do kolejnych wież. Po drugie, trzeba zlokalizować i otworzyć sejfy Elvina, w których ukryto sześć nutek, tworzących razem konkretną melodię. Nagranie ich na miniaturowy magnetofon i późniejsze odtworzenie, to jedyny sposób, aby dostać się do ekspresowej windy, prowadzącej do głównej kwatery przestępcy. Ostatnie zadanie to odnalezienie właściwego terminalu, za którego pomocą zostanie dokonane rozbrojenie rakiet przenoszących głowice jądrowe. Na wykonanie wszystkich czynności mamy dokładnie osiem godzin. Jeśli limit czasu zostanie przekroczony, świat czeka totalna zagłada.

Wieże, po których przyjdzie nam się poruszać, składają się z korytarzy, wind i konkretnych pomieszczeń. W tych ostatnich znajdują się komputery i inne elementy wyposażenia, które pomogą nam zgromadzić niezbędne w późniejszym etapie dane. Nic nie jest jednak takie proste. Wokół panoszą się opanowane przez wirus Elvina roboty, w dodatku trzeba umiejętnie skakać po umiejscowionych tu i ówdzie platformach. Co prawda śmierć nie przekreśla wykonania misji (nieograniczona ilość „żyć”), ale częste powtórki są tylko stratą cennego czasu.

Impossible Mission 2 to gra, która powinna się spodobać wszystkim fanom platformówek. Zadanie, jakie stawia przed nami program jest o wiele bardziej złożone niż w innych grach tego typu, dlatego też wymagana jest duża doza cierpliwości i odrobina logicznego myślenia. Oprawa audiowizualna na kolana nie powala, ale nie prezentuje się też zupełnie tragicznie. W sumie jest to całkiem niezły produkt i miło, że choć jedna jego część trafiła wreszcie na PeCety.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 3,8 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Impossible Mission II: Odpowiednia dla każdego wieku.