Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeNDS
Okładka Imagine Ballet Dancer (NDS)

Imagine Ballet Dancer NDS

Imagine Ballet Star

Gra zręcznościowa pozwalająca na wcielenie się w rolę młodej baletnicy, której ambicją jest zostanie światowej sławy tancerką. Karierę zaczynamy od lokalnych konkursów, by powoli uczyć się coraz bardziej skomplikowanych ruchów i brać udział w coraz trudniejszych zawodach.

Symulacje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Imagine Ballet Dancer (NDS)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

19listopada2008

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Seria Imagine jest jedną z najlepiej sprzedających się marek Ubisoftu skierowaną przy tym głównie do dziewczynek w wieku od 8 do 12 lat. Gry, które się w ramach cyklu ukazały pozwalają zobaczyć jak wygląda życie osób wykonujących różne zawody między innymi: projektanta mody, gwiazdy rocka, weterynarza czy nauczyciela. Omawiana tutaj produkcja umożliwia wcielenie się w rolę młodej baletnicy pragnącej zostać światowej klasy tancerką.

W głównym trybie rozgrywki na początku określamy, która z czterech dziewczynek zostanie naszym wirtualnym wcieleniem. Nie jest to zresztą wybór czysto estetyczny – poza wyglądem różnią się od siebie również osobowością i charakterem, ponadto historia każdej z nich przedstawia się nieco inaczej. Oczywiście początki kariery nie są łatwe - rozpoczynamy od startów w lokalnych konkursach, powoli jednak uczymy się coraz trudniejszych, a co za tym idzie bardziej widowiskowych kroków i figur uzyskując dostęp do bardziej prestiżowych turniejów. Bez względu na klasę zawodów musimy postarać się, aby nasz występ zrobił jak najlepsze wrażenie na sędziach. Zresztą sami przygotowujemy wszystkie jego elementy począwszy od wyboru muzyki i choreografii aż po strój, makijaż i ewentualne akcesoria - w sumie do wykorzystania jest aż sto trzydzieści przedmiotów. Ponadto musimy również nauczyć się godzić codzienne treningi ze szkoła i innymi obowiązkami typowymi dla nastolatek.

Twórcy pomyśleli także o osobach wolących rywalizować z żywym przeciwnikiem niż z AI i przygotowali trzy multiplayerowe mini-gry. Imagine Ballet Dancer posiada bardzo prosty i intuicyjny system sterowania – w trakcie zabawy wykorzystujemy jedynie stylusa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Imagine Ballet Dancer

Klasyfikacja PEGI Imagine Ballet Dancer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.