Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka (PC)

Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka PC

Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka jest osadzonym w realiach II wojny światowej, rozbudowanym symulatorem skupiającym się na kierowaniu czołgiem. Gra stanowi spin-off znanej serii symulatorów lotniczych, a za jej stworzenie odpowiadają firmy 777 Studios oraz 1C.

Symulacje | II wojna światowa | czołgi | elementy symulacyjne

PC Windows
Okładka Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka (PC)

producent: 777 Studios

wydawca: 1C / Cenega

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18lipca2018

wczesny dostęp

maj2019

Il-2 Sturmovik: Tank Crew – Clash at Prokhorovka to produkcja umożliwiająca graczom wcielenie się w rolę czołgisty w realiach II wojny światowej. Gra stanowi spin-off znanej serii symulatorów lotniczych. Za stworzenie omawianego tytułu odpowiadają firmy 777 Studios oraz 1C.

Fabuła

Bitwa pod Prochorowką miała miejsce w lipcu 1943 roku w Związku Radzieckim, 90 kilometrów na południowy-wschód od Kurska i była największą bitwą pancerną II wojny światowej. 5. Gwardyjska Armia Pancerna przypuściła atak na niemiecki II Korpus Pancerny SS. Choć natarcie Armii Czerwonej zostało powstrzymane, udało się jej osiągnąć cel strategiczny, którym było zapobieżenie przełamaniu trzeciej linii obrony radzieckiej i tym samym przełamanie ofensywy niemieckiej na terytorium ZSRR.

Mechanika

Il-2 Sturmovik: Tank Crew – Clash at Prokhorovka w wersji na PC Windows jest osadzonym w realiach II wojny światowej, rozbudowanym symulatorem skupiającym się na kierowaniu czołgiem. Produkcja umożliwia toczenie bitew w wiernie odtworzonym teatrze wojennym i oferuje szeroki wybór pojazdów opancerzonych znanych z czasów wspomnianego konfliktu. Model każdego z czołgów został przygotowany z dbałością o możliwie jak najwyższy poziom realizmu – zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Maszyny dostępne w grze to: T-34-76 STZ, KV-1s, M4A2, SU-122, SU-152, ZIS-5 + 72K, PzKpfw III Ausf.L, PzKpfw IV Ausf.G, PzKpfw V Ausf.D, PzKpfw VI Ausf.H1, Sd. Kfz. 184, Sd. Kfz. 10 + Flak38.

Tytuł ten zawiera też dużą, obejmującą 100 km2 mapę osadzoną w rejonie tytułowej Pochorowki. Znajdziemy na niej autentyczne, znane z historii lasy, miasta i wioski, wliczając w to samą Pochorowkę oraz Belgorod.

Tryby gry

Omawiana produkcja posiada tryby zarówno dla jednego, jak i wielu graczy, przy czym w ramach tego drugiego mamy także możliwość bawienia się w kooperacji. Co ciekawe, w trybie multiplayer Il-2 Sturmovik: Tank Crew – Clash at Prokhorovka wymaga więcej niż jednej osoby do prowadzenia większości czołgów. Gracze zmuszeni są współpracować, by poradzić sobie nawet z czymś tak banalnym jak poruszanie się – zupełnie jak prawdziwa załoga pojazdu opancerzonego.

Kwestie techniczne

Il-2 Sturmovik: Tank Crew – Clash at Prokhorovka działa na najnowszej wersji silnika Digital Warfare Engine, dzięki czemu zapewnia realistyczną, nieodstającą od współczesnych standardów oprawę graficzną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Gry podobne do Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka

Wymagania wiekowe Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5 2.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7770 lub lepsza, Windows 7 SP1/8/10 64-bit