Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka IL-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka (PC)

IL-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka PC

Spin-off znanej serii symulatorów lotniczych w realiach II wojny światowej, skupiający się na kierowaniu czołgiem. Za stworzenie IL-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovkaodpowiadają firmy 777 Studios oraz 1C.

Symulacje | II wojna światowa | czołgi

PC Windows
Okładka IL-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka (PC)

producent: 777 Studios

wydawca: 1C / Cenega

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

18lipca2018

wczesny dostęp

20listopada2020

20listopada2020

Steam

Il-2 Sturmovik: Tank Crew – Clash at Prokhorovka to produkcja umożliwiająca graczom wcielenie się w rolę czołgisty w realiach II wojny światowej. Gra stanowi spin-off znanej serii symulatorów lotniczych. Za stworzenie omawianego tytułu odpowiadają firmy 777 Studios oraz 1C.

Fabuła

Bitwa pod Prochorowką miała miejsce w lipcu 1943 roku w Związku Radzieckim, 90 kilometrów na południowy-wschód od Kurska i była największą bitwą pancerną II wojny światowej. 5. Gwardyjska Armia Pancerna przypuściła atak na niemiecki II Korpus Pancerny SS. Choć natarcie Armii Czerwonej zostało powstrzymane, udało się jej osiągnąć cel strategiczny, którym było zapobieżenie przełamaniu trzeciej linii obrony radzieckiej i tym samym przełamanie ofensywy niemieckiej na terytorium ZSRR.

Mechanika

Il-2 Sturmovik: Tank Crew – Clash at Prokhorovka w wersji na PC Windows jest osadzonym w realiach II wojny światowej, rozbudowanym symulatorem skupiającym się na kierowaniu czołgiem. Produkcja umożliwia toczenie bitew w wiernie odtworzonym teatrze wojennym i oferuje szeroki wybór pojazdów opancerzonych znanych z czasów wspomnianego konfliktu. Model każdego z czołgów został przygotowany z dbałością o możliwie jak najwyższy poziom realizmu – zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Maszyny dostępne w grze to: T-34-76 STZ, KV-1s, M4A2, SU-122, SU-152, ZIS-5 + 72K, PzKpfw III Ausf.L, PzKpfw IV Ausf.G, PzKpfw V Ausf.D, PzKpfw VI Ausf.H1, Sd. Kfz. 184, Sd. Kfz. 10 + Flak38.

Tytuł ten zawiera też dużą, obejmującą 100 km2 mapę osadzoną w rejonie tytułowej Pochorowki. Znajdziemy na niej autentyczne, znane z historii lasy, miasta i wioski, wliczając w to samą Pochorowkę oraz Belgorod.

Tryby gry

Omawiana produkcja posiada tryby zarówno dla jednego, jak i wielu graczy, przy czym w ramach tego drugiego mamy także możliwość bawienia się w kooperacji. Co ciekawe, w trybie multiplayer Il-2 Sturmovik: Tank Crew – Clash at Prokhorovka wymaga więcej niż jednej osoby do prowadzenia większości czołgów. Gracze zmuszeni są współpracować, by poradzić sobie nawet z czymś tak banalnym jak poruszanie się – zupełnie jak prawdziwa załoga pojazdu opancerzonego.

Kwestie techniczne

Il-2 Sturmovik: Tank Crew – Clash at Prokhorovka działa na najnowszej wersji silnika Digital Warfare Engine, dzięki czemu zapewnia realistyczną, nieodstającą od współczesnych standardów oprawę graficzną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 123 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 309,99 PLN

Gry podobne do IL-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka

Wymagania wiekowe IL-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe IL-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.8 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 760 / 2 GB Radeon HD 7770 lub lepsza
  • 40 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8/10 64-bit
Cykl IL-2 Sturmovik poszerzy się o kolejne trzy gry
Cykl IL-2 Sturmovik poszerzy się o kolejne trzy gry

wiadomość18 listopada 2017

Seria realistycznych symulatorów IL-2 Sturmovik doczeka się kolejnych trzech gier: Battle of Bodenplatte (front zachodni II wojny światowej), Flying Circus - Volume I (walki lotnicze I wojny światowej) oraz Tank Crew - Clash at Prokhorovka (starcia pancerne). Niemniej jednak na razie uwaga twórców wciąż jest skupiona na Battle of Kuban.