Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka IL-2 Sturmovik: Flying Circus - Volume I (PC)

IL-2 Sturmovik: Flying Circus - Volume I PC

IL-2 Sturmovik: Flying Circus - Volume I jest rozbudowanym symulatorem lotniczym, po raz pierwszy w historii tej serii osadzonym w realiach I wojny światowej. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiadają firmy 777 Studios oraz 1C.

Symulacje | I wojna światowa | samoloty | historyczne

PC Windows
Okładka IL-2 Sturmovik: Flying Circus - Volume I (PC)

producent: 777 Studios

wydawca: 1C / Cenega

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18lipca2018

wczesny dostęp

7listopada2019

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Il-2 Sturmovik: Flying Circus – Volume I to kolejna część znanej serii symulatorów lotniczych. Produkcja ta odróżnia się od poprzednich gier tym, że jest osadzona w realiach pierwszej, a nie drugiej wojny światowej. Za stworzenie omawianego tytułu odpowiadają firmy 777 Studios oraz 1C.

Fabuła

Pierwsza wojna światowa (Wielka Wojna, jak była nazywana wówczas) toczyła się w latach 1914-1918 pomiędzy tzw. państwami centralnymi (inaczej „Trójprzymierzem”, do którego należały Austro-Węgry i Niemcy, ze wsparciem Bułgarii oraz Imperium Osmańskiego) i ententy („Trójporozumieniem”, w którego skład wchodziły Wielka Brytania, Rosja, Francja, Serbia, Włochy, Japonia oraz Stany Zjednoczone). Konflikt zakończył się zwycięstwem ententy i pochłonął 14 mln ludzkich żyć.

Mechanika

Il-2 Sturmovik: Flying Circus – Volume I w wersji na PC jest rozbudowanym symulatorem lotniczym osadzonym w realiach I wojny światowej. Produkcja umożliwia toczenie bitew w wiernie odtworzonym teatrze wojennym i oferuje selekcję samolotów znanych z czasów wspomnianego konfliktu. Maszyny dostępne w grze to: SPAD 13 C.1, Sopwith Dolphin, Sopwith Camel, RAF S.E.5a, Bristol Fighter, Albatros D.Va, Fokker Dr.1, Fokker DVII, Pfalz D.IIIa, Halberstadt CL.II

Gra zawiera dużą, obejmującą 100 km2 mapę osadzoną we Francji. Znajdziemy na niej autentyczne, znane z historii lotniska, miasta i wioski. Mapa obejmuje także tzw. ziemię niczyją, czyli teren na froncie zachodnim pomiędzy okopami wrogich armii państw centralnych oraz ententy. Daleko pod nami, na ziemi, będziemy mogli zobaczyć należące do obydwu stron siły lądowe.

Tryby gry

Omawiana produkcja posiada tryby zarówno dla jednego, jak i wielu graczy, przy czym w ramach tego drugiego mamy także możliwość bawienia się w kooperacji.

Kwestie techniczne

Il-2 Sturmovik: Flying Circus – Volume I działa na najnowszej wersji silnika Digital Warfare Engine, dzięki czemu zapewnia realistyczną, nie odstającą od współczesnych standardów oprawę graficzną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 9,5 / 10 na podstawie 151 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Gry podobne do IL-2 Sturmovik: Flying Circus - Volume I

Wymagania wiekowe IL-2 Sturmovik: Flying Circus - Volume I

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe IL-2 Sturmovik: Flying Circus - Volume I

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.6 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7770 lub lepsza
  • Windows 7 SP1/8/10 64-bit
Cykl IL-2 Sturmovik poszerzy się o kolejne trzy gry
Cykl IL-2 Sturmovik poszerzy się o kolejne trzy gry

wiadomość18 listopada 2017

Seria realistycznych symulatorów IL-2 Sturmovik doczeka się kolejnych trzech gier: Battle of Bodenplatte (front zachodni II wojny światowej), Flying Circus - Volume I (walki lotnicze I wojny światowej) oraz Tank Crew - Clash at Prokhorovka (starcia pancerne). Niemniej jednak na razie uwaga twórców wciąż jest skupiona na Battle of Kuban.