Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover Blitz Edition (PC)
OkładkaIL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover Blitz Edition (PC)

IL-2 Sturmovik: Bitwa o Anglię PC

IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover Blitz Edition

Ulepszona wersja gry IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover z 2011 roku. Deweloperzy poprawili oprawę graficzną, dodali nowe samoloty, a także udoskonalili system zniszczeń.

Symulacje | II wojna światowa | samoloty

IL-2 Sturmovik: Bitwa o Anglię Premiera PC

14grudnia2017

pudełko PL

11kwietnia2018

Steam

14grudnia2017

producent: Maddox Games wydawca: 1C Entertainment wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover Blitz Edition (w Polsce projekt wydano pod tytułem IL-2 Sturmovik: Bitwa o Anglię) to odświeżona wersja gry IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover z 2011 roku. Deweloperzy ze studiów Team Fusion Simulations i Maddox Games zatroszczyli się o lepszą grafikę, nowe maszyny czy poprawiony system zniszczeń. Osoby, które posiadają oryginalne wydanie na Steamie, otrzymały Blitz Edition za darmo.

Mechanika

W IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover Blitz Edition bierzemy udział w jednej z najbardziej znanych bitew powietrznych II wojny światowej – Bitwie o Anglię. Gracze mogą usiąść za sterami wielu historycznych maszyn. Do wyboru mamy między innymi myśliwce Spitfire, Hurricane, Bf-109, Bf-110 czy Fiat G-50. Dostępne są też bombowce i szturmowce, w tym: Junkers 88, Heinkel, Stuka, Fiat BR-20, Bristol Blenheim czy Beaufighter. W porównaniu do pierwotnej wersji pojawiło się 20 dodatkowych samolotów, dzięki czemu łączna liczba wszystkich dostępnych maszyn wzrosła do 48. Ponadto w produkcji znajduje się jeszcze 16 innych, ale są one kontrolowane tylko przez sztuczną inteligencję.

W starciach biorą udział także naziemne siły przeciwlotnicze. By osiągnąć sukces, należy współpracować z dowództwem, artylerią przeciwlotniczą oraz obsługą radaru namierzającego cele. Ciekawie rozwiązano również kwestię współpracy i tworzenia eskadr bojowych. Każdy z występujących w grze pilotów ma własny charakter, styl walki i ulubione taktyki. Znając je, gracz może modyfikować skład oddziału, dobierając lotników i ich umiejętności do konkretnych zadań i wyzwań, jakie stawia dana misja.

Na wynik potyczki, oprócz zdolności pilotów, wpływają takie elementy jak zmieniająca się w trakcie walki pogoda oraz fizyka. Musimy liczyć się z tym, że lecąc zbyt blisko tyłu maszyny wroga narazimy się na turbulencje, trzeba też wykorzystywać chmury do ukrywania swych poczynań oraz uważać na oślepiające rozbłyski słońca.

Walki odbywają się na rozległej mapie mierzącej 350x350 km. Podzielona ona została na kilka najważniejszych lokacji, w tym Londyn, południowo-wschodnią Anglię, kanał La Manche, północną Francję oraz część Belgii. Dodatkowo, w porównaniu do oryginalnego IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover, otrzymaliśmy jesienną i zimową wersję mapy.

Tryby gry

W IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover Blitz Edition możemy bawić się samemu w ramach przygotowanej kampanii lub tworzyć własne scenariusze w udostępnionym edytorze. Ponadto gra oferuje sieciowy multiplayer dla 100 osób.

Kwestie techniczne

W porównaniu do oryginalnego IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover, wydane na platformie PC Blitz Edition oferuje poprawioną grafikę korzystającą z bibliotek DirectX 11. Gra posiada m.in. poprawione modele samolotów, lepszy system zniszczeń oraz ładniejsze lokacje.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-100  

Wymagania wiekowe IL-2 Sturmovik: Bitwa o Anglię: 16+