Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban (PC)
OkładkaIL-2 Sturmovik: Battle of Kuban (PC)

IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban PC

Kolejna odsłona popularnego cyklu drugowojennych symulatorów lotniczych, stworzona wspólnymi siłami zespołów 1C Company oraz 777 Studios.

Symulacje | II wojna światowa | samoloty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban Premiera PC

14marca2018

Steam

13lipca2018

producent: 777 Studios wydawca: 1C Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban

Digital Combat Simulator World

War Thunder

Wings of Prey: Skrzydła Chwały

IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban na PC jest dziełem połączonych zespołów 1C Company oraz 777 Studios. Podobnie jak poprzednie odsłony tego cyklu, a więc IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad oraz IL-2 Sturmovik: Battle of Moscow, produkcja zabiera graczy na front wschodni. Tym razem mamy możliwość wzięcia udziału w tytułowej Bitwie o Kubań.

Mechanika

IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban to wojenny symulator lotniczy, stawiający na jak najwierniejsze odwzorowanie realiów II wojny światowej i specyfiki sterowania samolotami produkowanymi w tym okresie. Rozgrywka w trybie dla pojedynczego gracza toczy się na obszarze o wymiarach 300x400 km – zróżnicowane środowisko zapewniają zarówno pomniejsze miasteczka, jak i nadmorskie porty, olbrzymie połacie lasu czy choćby część Krymu. Powietrzne starcia toczymy między innymi za sterami Bf-109 G-4, Yak-7b, IL-2 mod.43 UBT czy Spitfire Mk.VB. Dobór samolotów nie jest przypadkowy – poszczególne maszyny odegrały dużą rolę w konflikcie nie tylko na skalę lokalną, lecz w potyczkach na całym globie. Ponadto, bitwy toczą się na morzu (biorą w nich udział potężne niszczyciele, transportowce, łodzie podwodne i torpedowce), a także na lądzie – w tych drugich uczestniczą oddane w nasze ręce czołgi.

Tryby gry

Na IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban składają się zróżnicowane warianty rozgrywki. Jej filar stanowi kampania dla pojedynczego gracza, w której skład wchodzi piętnaście zróżnicowanych misji. Oprócz tego, w grze pojawia się oparty na współpracy multiplayer. Gracze mogą również oglądać modele wszystkich samolotów w specjalnym trybie oraz opracowywać własne kamuflaże. Na chętnych czeka edytor misji, pozwalający na tworzenie własnych zadań i dzielenie się nimi ze skupioną wokół gry społecznością.

Kwestie techniczne

IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban na PC działa w oparciu o zmodyfikowaną technologię stworzoną na potrzeby poprzednich części serii. Niemniej, produkcja wykorzystuje biblioteki DirectX 11, co zaowocowało wyższej jakości oprawą graficzną, wzbogaconą o nowe efekty wizualne. Tytuł wykorzystuje gogle wirtualnej rzeczywistości, jednak nie są one obligatoryjne.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 9,2 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban cena w dniu premiery: 179,99 PLN

Wymagania wiekowe IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban: Odpowiednia dla każdego wieku.

IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.6 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7770 lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows 7 SP1/8/10 64-bit