Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Igor: Objective Uikokahonia (PC)

Igor: Objective Uikokahonia PC

Przygotowana przez hiszpańskie studio Pendulo gra Igor: Objective Uikokahonia, to przygodówka zrealizowana na modłę kultowych produkcji firmy LucasArts.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Igor: Objective Uikokahonia (PC)

producent: Pendulo Studios

wydawca: Optik Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12lipca1995

W każdej szkole znajduje się dziewczyna, która jest obiektem westchnień wszystkich uczęszczających na zajęcia chłopców, nawet tych, którzy na ogół nie wychylają swojego nosa z poza książki. Z Laurą Wright jest jednak pewien kłopot – kobieta najwyraźniej zdaje sobie sprawę ze swojej popularności, gdyż odpiera wszystkie próby ataku, zwłaszcza te płynące z mojej strony. Okazją do skomasowanego uderzenia okazała się szkolna wycieczka na wyspę Uikokahonia, gdzie Laura zamierza całe dnie spędzać na opalaniu, prezentując swoje wdzięki w skąpym bikini. Problem polega na tym, że ja, Igor Parker, nie mogę pochwalić się wystarczająco dobrymi stopniami, aby móc tam pojechać. Trzeba więc posunąć się do fortelu. Oczywiście, co dwie głowy to nie jedna, dlatego liczę na to, że pomożesz mi graczu w osiągnięciu wymarzonego celu.

Przygotowana przez hiszpańskie studio Pendulo gra Igor: Objective Uikokahonia, to przygodówka zrealizowana na modłę kultowych produkcji firmy LucasArts. Jak już się zapewne domyślasz, to właśnie Ty wcielisz się w rolę Igora Parkera i zrobisz wszystko, aby znaleźć się na wspomnianej wyżej wycieczce. Zadanie nie jest proste. Oprócz wymogów natury formalnej (dobre oceny), trzeba jeszcze pozbyć się odwiecznego rywala – Phillipa Goolasha, który adoruje Laurę, nie dając jej chwili spokoju.

Program zrealizowany jest przy użyciu interfejsu „point & click”. Igorem sterujemy za pomocą myszy, wydając mu proste polecenia, których pełny spis znajduje się w dolnej części ekranu. Jak zwykle w takich przypadkach, musimy rozmawiać z napotykanymi postaciami, zbierać przedmioty i wykorzystywać je w określonych miejscach, aby ruszyć akcję do przodu.

Scenariusz pod wieloma względami ustępuje bliźniaczym produkcjom ze stajni LucasArts. Najsłabszą stroną gry są zdecydowanie dialogi, ale biorąc pod uwagę, że program oferuje przyjemne i logiczne zagadki oraz dużą dawkę humoru, można bez wahania przymknąć na nie oko. Oprawa graficzna nawiązuje do klasycznych reprezentantów gatunku, ale również brakuje jej rozmachu, znanego choćby z wydanego w tym samym roku Full Throttle. W produkcie firmy Pendulo Studios na próżno szukać pełnoekranowych animacji, pełniących charakter przerywników filmowych i już tylko z tego względu wizualny aspekt rozgrywki prezentuje się słabiej niż u starszych i popularniejszych braci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Igor: Objective Uikokahonia

Wymagania wiekowe Igor: Objective Uikokahonia

odpowiednia dla każdego wieku