Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCiOSAND
Okładka Ice Lakes (PC)
OkładkaIce Lakes (PC)

Ice Lakes

Symulator łowienia pod lodem odznaczający się sandboksowym podejściem do tematu. Podczas zabawy zwiedzamy kilkanaście otwartych lokacji, łowiąc blisko 30 gatunków ryb i czyniąc użytek z szerokiej gamy sprzętu wędkarskiego.

Symulacje | wędkarstwo | indie | rzeczywistość wirtualna

Ice Lakes Premiera

19kwi2016

PC

3wrz2016

iOS

21cze2017

AND

Ice Lakes to wydany na platformie PC, AND i iOS symulator łowienia pod lodem, odznaczający się sandboksowym podejściem do tego rzadko wykorzystywanego w grach tematu. Za stworzenie gry odpowiedzialne jest niezależne Iceflake Studios z Finlandii, mające na swoim koncie takie produkcje jak Race Online, Premium Pool Arena czy mobilne Target Horizon.

Mechanika

Jak na grę symulacyjną przystało, Ice Lakes stara się możliwie wiernie odwzorować uroki zimowego wędkowania, uwzględniając przy tym specyfikę poszczególnych łowisk, rodzaje wykorzystywanego sprzętu oraz zwyczaje i sposób zachowania się różnych gatunków ryb. Do dyspozycji graczy oddano 17 map o otwartym charakterze, umiejscowionych na całym świecie. Podczas wirtualnej wyprawy na ryby czynimy użytek z dziesiątek przynęt, wędek, kołowrotków i innego sprzętu, a sposób łowienia – niezależnie od modelu sterowania – odznacza się całkiem realistyczną fizyką odwzorowującą rzeczywiste ruchy wędką. W grze znalazło się blisko 30 gatunków ryb, z których każdy odznacza się odmienną specyfiką kontrolowaną przez zaawansowaną SI; na jego zachowanie wpływać może cała masa czynników, takich jak pora roku czy zmieniający się cykl dobowy. Nie zabrakło także bogatych opcji personalizacji wirtualnego wędkarza.

Tryby gry

Opisywana produkcja Iceflake Studios oferuje szeroką gamę trybów zabawy jedno- i wieloosobowej, począwszy od typowego sandboksa aż po możliwość udziału w kilkunastu różnych turniejach. Przyjemność ta zarezerwowana jest jednak wyłącznie dla użytkowników pecetów, podczas gdy posiadacze wersji mobilnej muszą zadowolić się rozgrywką single player.

Kwestie techniczne

Zarówno pecetowa, jak i mobilne wersje Ice Lakes odznaczają się stojącą na podobnym poziomie, prostą, lecz czytelną i estetyczną oprawą wizualną, która z oczywistych przyczyn nieco lepiej prezentuje się na mniejszych ekranach smartfonów i tabletów. Jednym z dodatkowych atutów pecetowej wersji gry jest obsługa zestawów rzeczywistości wirtualnej wraz z dedykowanymi kontrolerami ruchowymi, co w istotny sposób przyczynia się do zwiększenia realizmu rozgrywki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 32  

Wymagania wiekowe Ice Lakes: Odpowiednia dla każdego wieku.

Ice Lakes Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 7800 GT lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows XP SP2
PC
iOS
AND