Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2
Okładka Hyper Street Fighter II: The Anniversary Edition (PS2)

Hyper Street Fighter II: The Anniversary Edition PS2

Kolekcjonerska edycja jednej z najbardziej znanych dwuwymiarowych bijatyk. Gra oferuje możliwość prześledzenia rozwoju wszystkich znaczących dla serii wojowników. Oferuje również wiele ciekawych trybów zabawy.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Hyper Street Fighter II: The Anniversary Edition (PS2)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

28maja2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hyper Street Fighter II: The Anniversary Edition to kolekcjonerska edycja jednej z najsłynniejszych i najbardziej cenionych serii dwuwymiarowych bijatyk. Opisywany produkt powstał w głównej mierze z myślą o zagorzałych fanach drugiej części Street Fightera, choć może również zainteresować tych graczy, którzy z tego typu bijatykami nie mieli do tej pory większego kontaktu, a chcieliby prześledzić rozwój całej serii. Mamy tu do czynienia z dość tradycyjnie wykonanym produktem, w którym nie poczyniono większych zmian w kwestii jakości oprawy audiowizualnej. Warto jednocześnie dodać, iż opisywana wersja powstała wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli firmy Sony.

Jednym z głównych atutów opisywanego zestawu jest możliwość zapoznania się z rozwojem poszczególnych wojowników na przestrzeni wielu lat. Omawiana wersja daje bowiem możliwość wyboru postaci według gier, w których się one pojawiały. W niektórych przypadkach różnice są znaczące. Tym samym zawodnikom w kolejnych grach zmieniały się bowiem ciosy specjalne, niektóre z nich były wzmacniane, inne drastycznie osłabiane. Autorzy przygotowali oczywiście możliwość wyboru dwóch takich samych osobistości, ale zaczerpniętych z różnych wersji Street Fightera II. W sumie do wyboru jest kilkunastu różnych zawodników. Tradycyjnie już zadbano też o liczne ukryte postaci. Sterowanie pozostawiono praktycznie bez większych zmian. W dalszym ciągu jest ono dość rozbudowane i premiuje wykonywanie bardzo dokładnych kombinacji uderzeń.

Omawiana edycja kolekcjonerska może poszczycić się stosunkowo rozbudowanym wachlarzem dostępnych trybów rozgrywki, między innymi Turbo, Super Turbo, World Warriors, czy też profesjonalnie przygotowanym turniejem, w którym do pokonania mamy kilkunastu różnych zawodników. Gra posiada również wiele ukrytych bonusów, które w miarę postępów w rozgrywce można zacząć odblokowywać. Najczęściej są to ciekawe galerie, różnorakie filmiki (głównie intra do poszczególnych gier z serii), czy też ukryte tryby zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do Hyper Street Fighter II: The Anniversary Edition

Klasyfikacja PEGI Hyper Street Fighter II: The Anniversary Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Hyper Street Fighter II: The Anniversary Edition

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Andrzej Bartkowiak reżyserem filmu Street Fighter
Andrzej Bartkowiak reżyserem filmu Street Fighter

wiadomość7 września 2007

Nowy film z cyklu Street Fighter zostanie wyreżyserowany przez Andrzeja Bartkowiaka – poinformował przedwczoraj popularny serwis Variety. Ceniony w Hollywood operator, mający na swoim koncie m.in. takie filmy jak Romeo musi umrzeć czy Doom, został zatrudniony przez firmę Hyde Park Entertainment.

Jessica Biel jako Chun-Li?
Jessica Biel jako Chun-Li?

wiadomość10 maja 2007

W przyszłym roku powinniśmy doczekać się kinowej premiery nowego pełnometrażowego filmu rodem z Hollywood, związanego z grami spod znaku Street Fighter. Będzie to więc czternaście lat po premierze niekoniecznie udanego Ulicznego wojownika (w roli głównej Jean-Claude Van Damme). Właśnie pojawiły się nieoficjalne doniesienia na temat obsady nadchodzącego filmu.