Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCWii
Okładka Hyper Fighters (PC)
OkładkaHyper Fighters (PC)

Hyper Fighters

Hyper Fighters to zręcznościowa, lotnicza strzelanina, stworzona przez holenderskie studio Team6 Game. Akcja osadzona została w świecie przyszłości, łączącym realia science-fiction i steam punk.

Akcji | samoloty | rail shooter | strzelanki

Hyper Fighters Premiera

14cze2011

Wii

20lip2012

PC

Hyper Fighters to dzieło holenderskiego studia Team6 Game, specjalizującego się w produkcjach niskobudżetowych (m.in. Pacific Liberation Force, Alpha Zylon, Street Racer Europa). Gra adresowana jest do miłośników zręcznościowych strzelanek w podniebnych klimatach.

Akcja Hyper Fighters toczy się w świecie przyszłości, łączącym realia science-fiction oraz steampunk. Zagrożeniem dla pokoju staje się potężne mocarstwo, dysponujące olbrzymią armią samolotów, pojazdów pancernych i okrętów wojennych. Jedyną szansą sił demokratycznych staje się nowoczesny myśliwiec Airhunter, który powierzony zostaje doskonale wyszkolonemu pilotowi.

Kampania główna w grze składa się z 14 scenariuszy o rosnącym stopniu trudności. Gracz musi poradzić sobie z kilkoma rodzajami wrogich jednostek, w tym również ze szczególnie wymagającymi bossami plansz. Zmagania toczą się w zróżnicowanych lokacjach, w tym u wybrzeży oceanu i nad dżunglą.

Rozgrywka nastawiona jest na dynamiczne sekwencje w stylu klasycznych rail shooterów (tzw. „celowniczków”). Podstawową trudność stanowi konieczność jednoczesnego operowania celownikiem broni oraz pilotowania samolotu. Do dyspozycji gracza oddano tylko jeden model myśliwca, który jednak można wyposażyć w różne rodzaje uzbrojenia.

Od strony technicznej Hyper Fighters bazuje na autorskim silniku studia Team6 Game, zastosowanym również we wcześniejszych multiplatformowych produkcjach holenderskiego dewelopera (np. Glacier 2). Na uwagę zasługują przede wszystkim ładnie prezentujące się modele samolotów i okrętów wojennych, a także widowiskowe eksplozje.

Ocena użytkowników: 2,4 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hyper Fighters: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wii
PC