Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Hunting Unlimited (PC)
OkładkaHunting Unlimited (PC)

Hunting Unlimited PC

Pierwszoosobowa gra łowiecka, opracowana we współpracy Sunstorm Interactive z czeskim studiem SCS Software. Podczas zabawy możemy zapolować na kilka rodzajów zwierząt, takich jak jelenie, łosie czy niedźwiedzie grizzli.

Akcji | FPP | polowanie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hunting Unlimited Premiera PC

25listopada2001

producent: Sunstorm Interactive wydawca: Arush Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Hunting Unlimited to wydany na PC realistyczny, pierwszoosobowy symulator łowiecki. Gra została opracowana we współpracy amerykańskiego studia Sunstorm Interactive (znanego przede wszystkim z dodatków do takich gier jak Duke Nukem 3D oraz Redneck Rampage) z czeskim SCS Software.

Mechanika

Pod względem mechaniki, Hunting Unlimited nie odbiega w sposób znaczący od większości gier poświęconych rzemiosłu myśliwskiemu (np. seria Deer Hunter), choć gra studia SCS Software zawiera nieco więcej elementów akcji, przez co jest przystępniejsza dla szerszego grona odbiorców. Podczas zabawy możemy zapolować na zróżnicowane zwierzęta: jest tu m.in. kilka gatunków jeleni (np. mulak białoogonowy i czarnoognowy), łoś czy potężny i niezwykle niebezpieczny niedźwiedź rizzli. Tryb życia każdego rodzaju zwierzyny został w grze wiernie odwzorowany, dzięki czemu przed wyruszeniem na polowanie musimy zaopatrzyć się nie tylko w odpowiedni sprzęt, ale także w porcję wiedzy na temat wybranego celu: jego zachowania, miejsc występowania itp.

Rozgrywka składa się z szeregu misji, odznaczających się zróżnicowanym stopniem trudności oraz różnorakimi ograniczeniami (np. dotyczącymi sprzętu). Polować możemy w takich lokalizacjach jak Alaska, Arizona, Kolumbia Brytyjska, Kolorado czy Teksas. Do dyspozycji graczy oddano też 30 elementów ekwipunku, m.in. strzelby, pistolety, łuki oraz lornetki.

Tryby gry

Hunting Unlimited przeznaczony jest wyłącznie do zabawy w trybie single player, jednak oprócz brania udziału w konkretnych misjach, możemy także ćwiczyć nasze umiejętności na specjalnej strzelnicy.

Kwestie techniczne

Wydana na pecetach gra Hunting Unlimited odznacza się w pełni trójwymiarową oprawą graficzną oraz pełną swobodą ruchu (w tym możliwością biegania, skakania czy kucania). Całość oparta jest na autorskim silniku studia SCS Software o nazwie TERRENG, stworzonym głównie z myślą o grach łowieckich.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Hunting Unlimited: 12+

Hunting Unlimited Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium II 233 MHz
  • 64 MB RAM
  • karta grafiki 16 MB
  • Windows 95