Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCSwitch
Okładka Hot Lap Racing (Switch)
OkładkaHot Lap Racing (Switch)

Hot Lap Racing

Hot Lap Racing to gra wyścigowa typu simcade, w której wcielamy się w młodego kierowcę i dążymy do wspięcia się na „szczyt motorsportu”. W drodze do tego celu ścigamy się ponad 50 licencjonowanymi pojazdami różnych klas.

Wyścigi | samochodowe | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hot Lap Racing Premiera

16lip2024

PC Switch

Gry podobne do Hot Lap Racing

Gear.Club Unlimited 2

GRID: Autosport

Ridge Racer 8

Hot Lap Racing to gra wyścigowa, która założeniami przypomina nieco serię GRID studia Codemasters. Odtwarza prawdziwe motosportowe zmagania w taki sposób, by trafić do szerokiego grona odbiorców, łącząc przystępną rozgrywkę z nutą realizmu (jest to więc tzw. simcade). Za opracowaniem projektu stoją dwa mało znane podmioty – francuski zespół Zero Games Studio i firma wydawnicza Just For Games.

Gameplay

W Hot Lap Racing zostajemy młodym kierowcą, który marzy o wspięciu się na „szczyt motorsportu” – czyli o sięgnięciu po najwyższe laury w świecie wyścigów samochodowych. Zanim osiągniemy ten cel, musimy wykazać się w rozmaitych dyscyplinach, prowadząc maszyny z różnych er.

Twórcy przygotowali ponad 50 licencjonowanych pojazdów z rozmaitych kategorii, m.in. Peugeot 9X8, Alfa Romeo 155 DTM, Ford GT40 MkII, Ligier P320, Mygale F4 czy historyczne bolidy Formuły 1. Prowadzić je możemy na siedemnastu trasach (w tym na autentycznych torach wyścigowych), które mają łącznie ok. 70 wariantów.

Co ciekawe, podczas zawodów rywalizujemy z prawdziwymi kierowcami, zarówno „wschodzącymi gwiazdami”, jak i legendami motorsportu.

Tryby gry

Oprócz trybu kariery, w którym pomagamy rozwinąć karierę młodego kierowcy wyścigowego, do dyspozycji mamy inne warianty zabawy jedno- i wieloosobowej. Tej drugiej możemy oddawać się przez sieć lub na podzielonym ekranie.

Technologia

Grę Hot Lap Racing napędza własny silnik graficzny studia Zero Games. Ograniczona szczegółowość oprawy wizualnej wynika z przygotowywania projektu od początku z myślą m.in. o konsoli Nintendo Switch.

Ostatnia modyfikacja 16 lipca 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-12  

Klasyfikacja PEGI Hot Lap Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Hot Lap Racing Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-6600K 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 10
PC
Switch