Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka HomeTown Story (3DS)
OkładkaHomeTown Story (3DS)

HomeTown Story 3DS

HomeTown Story to wyprodukowana przez japońskie studio Toybox Games gra łącząca elementy RPG i strategii w celu stworzenia symulacji prowadzenia sklepiku w niewielkim mieście. Poza zarządzaniem biznesem gracz udaje się również na przygody i pomaga sąsiadom.

RPG | elementy strategiczne | symulator życia | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

HomeTown Story Premiera 3DS

22października2013

producent: Toybox Games wydawca: Natsume Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

HomeTown Story to gra RPG symulująca prowadzenie sklepiku w małym japońskim miasteczku. Produkcję opracował zespół Toybox Games, a głównym projektantem był Yosuhiro Wada, czyli twórca kultowego cyklu Harvest Moon.

Gra opowiada o przygodach posiadacza (lub posiadaczki, jeśli tak zdecydujemy) sklepiku zlokalizowanego w małym miasteczku pełnym przyjaznych ludzi. Bohater otworzył swój biznes niedawno i wciąż uczy się fachu. Pomaga mu w tym magiczny skrzat. Naszym zadaniem jest zapewnienie temu duetowi sukcesu w interesach oraz umożliwienie im pozyskania wielu przyjaciół wśród mieszkańców miasteczka. Bohater gry rozpoczyna opowieść z siedmioma życzeniami i podczas kampanii da się zrealizować tylko jedno. Tym samym całość można przejść siedmiokrotnie, za każdym razem doświadczając nowych wyzwań oraz wątków fabularnych. Ponadto, pomocny skrzat również otrzymuje własną historię, która ulega zmianom na skutek naszych decyzji. Gra utrzymana jest w pełnej optymizmu oraz dobrego humoru atmosferze.

Zabawa w HomeTown Story przypomina w podstawowych założeniach poprzednią serię twórcy, czyli Harvest Moon, tyle że zamiast na rolnictwie koncentruje się na prowadzeniu sklepu. Otrzymujemy zatem połączenie RPG-a i strategii. Naszym zadaniem jest zakup towarów potrzebnych mieszkańcom, ustalanie cen za jakie im je sprzedamy, rozwój biznesu oraz dbanie o odpowiednie zbilansowanie budżetu. Wszystko to stanowi jednak tylko część zabawy. Poza pracą bohater ma bowiem również życie prywatne. Ten aspekt przypomina gry RPG i pozwala na eksplorowanie miasteczka i jego okolic, branie udziału w przygodach, nawiązywanie przyjaźni z nowymi ludźmi i pomaganie im w rozwiązywaniu ich problemów. Co pewien czas bierzemy również udział w lokalnych festiwalach. Zabawę urozmaicają mini-gierki, takie jak piłka nożna czy wędkarstwo

Yosuhiro Wada nie był jedynym weteranem, który brał udział w produkcji HomeTown Story. Postacie zaprojektował Atsuko Nishida czyli człowiek, który pełni tę samą rolę przy produkcji serii Pokemon. Natomiast muzykę skomponował Nobuo Uematsu, autor ścieżek dźwiękowych do większości odsłon cyklu Final Fantasy.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe HomeTown Story: Odpowiednia dla każdego wieku.