Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Highly Likely (PC)

Highly Likely PC

Gra przygodowa, w której śledzimy losy Mikoli – mieszkańca ukraińskiej wsi próbującego wykorzystać opuszczony rurociąg naftowy, by poprawić swój byt. Fabułę gry Highly Likely oparto m.in. na stereotypach nt. naszych wschodnich sąsiadów, choć zrobiono to w zabawny sposób.

Przygodowe | 2D | humorystyczne | indie | side-scroll

PC Windows
Okładka Highly Likely (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23stycznia2020

wczesny dostęp

czerwiec2020

czerwiec2020

Steam

Highly Likely jest grą przygodową, w której akcję obserwujemy z boku. Produkcja stanowi debiutancki projekt niezależnego studia Mikola Games.

Fabuła

Highly Likely zabiera nas w podróż na Ukrainę, a dokładnie – w pobliże granicy z Polską. Sposób, w jaki przedstawiono tu naszych wschodnich sąsiadów, w dużej mierze oparto na popularnych stereotypach, aczkolwiek zrobiono to w lekki, humorystyczny sposób.

Głównym bohaterem gry jest Mikola, który wraz z żoną mieszka w niewielkim gospodarstwie. Pewnego dnia jego dotychczas proste i poukładane życie zaczyna mocno się komplikować. Na szczęście los jest dla niego łaskawy – kiedy protagonista znajduje opuszczony rurociąg naftowy, bez wahania postanawia z niego skorzystać. Tym samym w jego życiu otwiera się nowy rozdział, pełen zabawnych, choć niekiedy również niebezpiecznych przygód.

Mechanika

W Highly Likely fabułę popychamy do przodu poprzez prowadzenie rozmów z postaciami i rozwiązywanie licznych zagadek środowiskowych. Na odwiedzenie czeka tu ponad dwadzieścia lokacji – oprócz gospodarstwa bohatera na ich liście znajdziemy między innymi wioskę, jarmark czy choćby leśną ścieżkę. Nasz podopieczny przemierza je zarówno na piechotę, jak i przy pomocy rozmaitych środków transportu pokroju roweru, prowizorycznej tratwy, samochodu lub nawet parowozu.

Interesującym zabiegiem jest implementacja narratora, który nie tylko komentuje nasze poczynania, lecz również opowiada o tym, co w danej chwili czują poszczególne postacie, a także przybliża nam treść prowadzonych rozmów.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Highly Likely prezentuje się przyjemnie dla oka głównie dzięki oryginalnej, kreskówkowej stylistyce. W oczy rzucają się zwłaszcza nieco karykaturalne postacie (wśród których na pierwszy plan wysuwa się główny bohater wyglądający niczym stereotypowy Kozak) i projekty lokacji próbujące jak najwierniej odwzorować atmosferę ukraińskiej prowincji. Dopełnieniem sfery wizualnej jest wpadający w ucho soundtrack odgrywany na tradycyjnych instrumentach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 43,99 PLN

Gry podobne do Highly Likely

Wymagania wiekowe Highly Likely

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Highly Likely

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo E4400 2.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 3800+ 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 9600 GT / Radeon HD 3850 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8
Minimalne: Intel Pentium 4 630 3.0 GHz / AMD Athlon 64 3000+ 1.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT / Radeon HD 2900 XT lub lepsza, 3 GB HDD, Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8