Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Wooden Nickel (PC)
OkładkaWooden Nickel (PC)

Wooden Nickel PC

Przygodówka typu point-and-click, opracowana przez twórców Burly Men at Sea. Główny bohater gry Wooden Nickel trafia do niewielkiego miasteczka na Dzikim Zachodzie i pomaga jego mieszkańcom, jednocześnie obserwując, jak jego decyzje kształtują dalsze losy tego miejsca.

Przygodowe | point-and-click | western | 2D | humorystyczne | indie | XIX wiek

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wooden Nickel Premiera PC

anulowana

producent: Brain&Brain wydawca: Brain&Brain Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Wooden Nickel to gra przygodowa typu point-and-click, która zabiera gracza w podróż na Dziki Zachód. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Brain&Brain, mające w swoim portfolio ciepło przyjęte Burly Men at Sea.

Fabuła

Wooden Nickel przenosi nas do roku 1895. Główny bohater przybywa do niewielkiego miasteczka na Dzikim Zachodzie, gdzie zamierza spędzić najbliższy tydzień. Chcąc zorientować się w panującej tu sytuacji, protagonista każdego dnia ranka sięga po lokalną gazetę, a w ciągu dnia rozwiązuje niekiedy absurdalne zagadki i problemy trapiące mieszkańców. W miarę upływu czasu nasz podopieczny (a co za tym idzie – gracz) może zobaczyć, jak podejmowane przez niego decyzje kształtują dalsze losy tego miejsca oraz jego relacje z tubylcami.

Mechanika

W Wooden Nickel akcję ukazano z boku. Rozgrywka jest podzielona na siedem dni, z których każdy rozpoczynamy od spojrzenia na nowe wydanie miejscowej gazety, gdzie znajdziemy krótkie artykuły na rozmaite tematy, a także reklamy wartych odwiedzenia miejsc. Po kliknięciu w interesującą nas publikację bohater zostaje przeniesiony do odpowiadającej jej lokacji. W trakcie eksploracji poszczególnych miejsc wchodzimy w interakcję z otoczeniem, szukamy wartych uwagi przedmiotów i prowadzimy rozmowy z napotkanymi postaciami.

To, gdzie zdecydujemy się udać, a także to, który z problemów trapiących lokalną ludność zdołamy rozwiązać, wpływa na treść kolejnego wydania gazety, a co za tym idzie – życie całego miasteczka oraz przygody czekające nas kolejnego dnia. Jako że w ciągu tygodnia (po upływie którego do miasteczka przyjeżdża pociąg, który zabierze bohatera na południe) nie sposób sprawdzić wszystkich możliwości, pozycja cechuje się wysokim replayability.

Kwestie techniczne

Wooden Nickel posiada minimalistyczną, dwuwymiarową grafikę, która ze względu na swoją prostotę może budzić pewne skojarzenia z produkcjami z epoki ośmiu bitów. Jej dopełnieniem jest oszczędna (choć spełniająca swoje zadanie, bo pozwalająca „poczuć” atmosferę danego miejsca) warstwa dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wooden Nickel: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wooden Nickel Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 200 MB HDD
  • Windows 7 SP1 64-bit