Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneSwitchPCiOSAND
Okładka Hidden Folks (PC)
OkładkaHidden Folks (PC)

Hidden Folks

Zabawna gra logiczna opracowana przez Adriaana de Jongha i Sylvaina Tegroega. Hidden Folks zostało oparte na prostym schemacie – zabawa toczy się dwuwymiarowych, monochromatycznych planszach, a naszym zadaniem jest odnalezienie wszystkich celów.

Logiczne | ukryte przedmioty | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hidden Folks Premiera

15lut2017

PC iOS

14gru2017

AND

31paź2018

Switch

Hidden Folks to zabawna gra logiczna stworzona przez dwóch deweloperów: Adriaana de Jongha, który zatroszczył się o rozgrywkę, oraz Sylvaina Tegroega, odpowiadającego za rysunki.

Mechanika

Zasady zabawy w Hidden Folks są wręcz banalne. Twórcy przygotowali kilkanaście niewielkich plansz – animowanych rysunków, na których poukrywali rozmaite rzeczy i postacie. Naszym zadaniem jest odnalezienie wszystkich celów – wystarczy je kliknąć. Problem w tym, że obrazki są czarno-białe, postacie wyglądają bardzo podobnie (choć oczywiście różnią się pewnymi szczegółami), a dodatkowo niektóre poziomy są wyładowane po brzegi rozmaitymi elementami, np. drzewami, namiotami itd. Wszystko to znacznie utrudnia poszukiwania. Na szczęście na specjalnym pasku, gdzie pokazywane są cele, znajdują się też małe podpowiedzi, sugerujące np. w którym mniej więcej miejscu mamy szukać danego delikwenta.

Kwestie techniczne

Minimalistyczna rozgrywka idzie w parze z minimalistyczną oprawą graficzną. Hidden Folks wygląda trochę jak bazgroły ucznia nudzącego się na lekcji, co ma swój niepowtarzalny klimat i urok. Dodatkowo gra oferuje szereg interaktywnych elementów i mnóstwo zróżnicowanych dźwięków. Wszystko to sprawia, że nie sposób jej pomylić z żadnym innym tytułem.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hidden Folks: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
iOS
AND
Switch