Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Hidden Deep (PC)
OkładkaHidden Deep (PC)

Hidden Deep PC

Hidden Deep to dwuwymiarowy horror autorstwa Łukasza Kałuskiego, inspirowany filmami Obcy i Coś oraz serią gier Half-Life. Po zaginięciu ekspedycji badającej jaskinie głęboko pod oceanem, grupa czterech odkrywców wyrusza dokończyć ich pracę.

Akcji | science fiction | survival horror | horror | 2D | polskie | indie | side-scroll | przygodowe gry akcji | bardzo brutalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hidden Deep Premiera PC

wczesny dostęp

24stycznia2022

grudzień2023

Steam

grudzień2023

producent: Cogwheel Software wydawca: Daedalic Entertainment Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Hidden Deep

Project Zomboid

Darkwood

Carrion

Hidden Deep to dwuwymiarowa gra akcji utrzymana w konwencji science-fiction autorstwa Łukasza Kałuskiego, tworzącego jednoosobowe studio Cogwheel Software. Deweloper, wcześniej znany z gier na Amigę, opisuje Hidden Deep jako projekt pasji, nad którym pracował przez lata. Jest to jego pierwszy tytuł od ponad dwudziestu lat. W grze wcielamy się w czteroosobową ekipę badawczą eksplorującą tajemniczy kompleks na dnie oceanu. Ciasne korytarze i rozległe jaskinie okazują się być miejscem zamieszkania nigdy wcześniej nie widzianych, agresywnych form życia. Drużyna jest zmuszona do walki o przetrwanie oraz do odkrycia tajemnicy stojącej za kompleksem. Wydawcą tytułu jest niemieckie Daedelic Entertainment, odpowiedzialne za publikację Barotraumy, innego tytułu podobnego klimatem.

Fabuła

Tłem do fabuły gry jest nieudana ekspedycja badawcza skierowana głęboko pod powierzchnię oceanu. Grupa naukowców została wysłana aby zbadać tajemnicze anomalie występujące w odkrytym tam kompleksie. Nagle, bez ostrzeżenia kontakt naukowców z bazą urwał się, a los badaczy pozostał nieznany. Gra rozpoczyna się 681 dni później. Na dno wysłana zostaje druga, znacznie lepiej przygotowana ekspedycja. Ich misją jest zbadanie losu poprzedniego zespołu oraz wnętrza kompleksu. Tytuł czerpie inspirację z filmów takich jak Obcy lub Coś, stawiając nas naprzeciw krwiożerczych, groteskowych istot pragnących naszej śmierci.

Mechanika

Celem gracza jest eksploracja jaskiń i komnat, połączona z walką z napastnikami. Nasz zespół składa się z czterech bohaterów. Możemy kierować nimi jednocześnie, osobno, lub w mniejszych grupach. Każdy badacz ma do dyspozycji różne rodzaje narzędzi, np. skanery wykrywające wrogów lub ukryte pomieszczenia, liny wspinaczkowe, materiały wybuchowe. Gracz ma też okazję pokierować ciężką maszynerią, taką jak wiertła lub dźwigi. Za pomocą tych mechanik musimy rozwiązywać stawiane przed nami zagadki oraz odnajdywać ukryte przejścia. Gra wywiera duży nacisk na fizykę i zniszczalne otoczenie.

Przeciwnicy i śmierć mogą czyhać na każdym kroku. Wrogowie często ukrywają się w scenerii i atakują z zaskoczenia, zmuszając do częstego skanowania pomieszczeń. Nasza drużyna wyposażona jest w broń palną, lecz nie jest ona zbyt efektywna w walce z większymi potworami. Kontakt z przeciwnikiem oznacza bardzo szybką, krwawą i brutalną śmierć. W konfrontacjach musimy zachowywać spokój i ostrożność – w przeciwnym wypadku nie zajdziemy daleko.

Tryby gry

Hidden Deep zawiera dwa główne tryby rozgrywki – fabularny i przetrwania. Tryb fabularny to kampania składająca się z ponad 50 poziomów, w której poznajemy historię ekspedycji oraz tajemniczego kompleksu. Tryb przetrwania natomiast umieszcza nas na losowo generowanej mapie, zmuszając nas do obrony przeciwko ogromnej ilości nadchodzących monstrów. Gra daje nam także do dyspozycji zintegrowany edytor poziomów, w którym możemy tworzyć własne plansze.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Hidden Deep jest prosta, przejrzysta i przyjemna dla oka. Jej najbardziej wyróżniającym się elementem są szczegółowe animacje. Do stworzenia dwuwymiarowych postaci wykorzystano technikę motion capture. Dzięki jej zastosowaniu animacje są płynne i realistyczne. Oprawa audio jest klimatyczna i buduje napięcie. Składa się ona głównie z cichej, subtelnej muzyki oraz bardzo głośnych odgłosów wydawanych przez napotykane istoty.

Ostatnia modyfikacja 18 kwietnia 2023

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.1 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Hidden Deep cena w dniu premiery: 59,99 PLN

Wymagania wiekowe Hidden Deep: 18+

Hidden Deep Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E7400 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 3000 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7/8/10