Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Heroes of Malgrimia (PC)

Heroes of Malgrimia PC

Heroes of Malgrimia to klasyczna, turowa strategia fantasy, słusznie przywodząca na myśl takie tytuły, jak Heroes of Might & Magic czy Age of Wonders.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Heroes of Malgrimia (PC)

producent: AlfaClass

wydawca: Noviy Disk

wydawca PL: Nicolas Games

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22listopada2007

20września2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heroes of Malgrimia to klasyczna, turowa strategia fantasy, słusznie przywodząca na myśl takie tytuły, jak Heroes of Might & Magic czy Age of Wonders. Stworzony przez mało znane studio developerskie AlfaClass program oferuje nam bujny, rozbudowany świat miecza i magii, korzystający przy tym ze sprawdzonej, aczkolwiek nieco wiekowej koncepcji graficznej (dwuwymiarowa plansza, mocno przypominająca rozwiązania znane z Heroes of Might & Magic IV czy Age of Wonders II).

Fabuła gry nie wykracza poza standardowy kanon fantasy – oto nasz tytułowy świat fantasy, Malgrimia, musi stawić czoła wielkiemu niebezpieczeństwu, jakie stanowi potężny, złowrogi Nekromanta. Mroczny mag przez wiele lat rozwijał swoją moc i gromadził coraz liczniejsze armie, mając przed sobą tylko jeden cel – najechać i opanować wspomnianą, magiczną krainę. Gracz wciela się w rolę potężnego bohatera, wiernego obrońcy zagrożonych ludów Malgrimii i jedynego człowieka, który może uratować świat przed wieczną ciemnością i chaosem. Wszystko ukazane w staroszkolny, dobrze znany fanom gatunku sposób.

Oprócz typowo humanoidalnych, inteligentnych nacji świat gry zamieszkuje także spora rzesza mitologicznych, fantastycznych kreatur. Część z nich wspiera nas w naszych wojennych zmaganiach, inne opowiadają się po stronie najeźdźcy, jeszcze inne stanowią jedynie tło dla epickich wydarzeń przygotowanej przez autorów fabuły. Występujące w grze jednostki mogą się rozwijać i zdobywać doświadczenie. Co więcej, nasze armie mogą zostać wyposażone w specjalne, magiczne przedmioty, które znacznie podnoszą ich możliwości bitewne.

Żadne wojsko nie może jednak sprawnie działać bez zręcznego dowódcy. W Heroes of Malgrimia rolę tę spełniają potężni bohaterowie, którzy nie tylko kierują działaniami podwładnych, ale i potrafią uczyć się różnego rodzaju zdolności oraz szkolić się w czarnoksięstwie (w sumie 10 sfer magii). Często korzystamy także z pomocy sojuszników sterowanych przez komputer – dzięki rozbudowanym skryptom AI są oni bardzo pomocni, potrafią nie tylko skutecznie wspierać nas w potyczkach, ale i sprawnie działać na polu gospodarczym, logistycznym czy szkoleniowym (trenują żołnierzy, patrolują teren, bronią miast).

Same bitwy toczymy w skali taktycznej, warto jednak zwrócić uwagę na ciekawe rozwiązanie, znane z poniekąd z serii Age of Wonders. W bitwie może bowiem wziąć udział kilka armii jednocześnie, o ile tylko znajdą się w pobliżu miejsca głównego natarcia. Pozwala to na efektywne wykorzystanie rezerw, zwiększa liczbę możliwych manewrów taktycznych oraz gwarantuje wysoką efektowność starć. Najciekawiej prezentują się oczywiście oblężenia i walki w miastach, gdzie niemałe znaczenie odgrywają budowle miejskie – co ciekawe, podczas ataku niektóre z nich mogą zostać uszkodzone lub zniszczone, co wpłynie oczywiście na późniejsze możliwości ekonomiczno-produkcyjne placówki. Ważnym elementem rozgrywki jest także zakładanie i rozwój nowych miast, co znacznie zwiększy nasze możliwości strategiczne.

Istotnym elementem programu jest także wbudowany generator losowych map, dzięki któremu możemy bardzo długo bawić się programem, nawet po skończeniu głównej linii fabularnej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 3 CD / 1 DVD

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Wymagania sprzętowe Heroes of Malgrimia

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti500 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP