Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Heimdall (PC)

Heimdall PC

Heimdall to gra z gatunku action/adventure, która pozwoli Ci się wcielić w rolę tytułowego wojownika, oddelegowanego do walki z demonem zniszczenia, Lokim. To właśnie za jego sprawką, z Asgardu zniknęły trzy potężne bronie: młot Thora, włócznia Frey’a oraz miecz Odyna.

Akcji

PC Windows
Okładka Heimdall (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12kwietnia1992

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heimdall to gra z gatunku action/adventure, która pozwoli Ci się wcielić w rolę tytułowego wojownika, oddelegowanego do walki z demonem zniszczenia, Lokim. To właśnie za jego sprawką, z Asgardu zniknęły trzy potężne bronie: młot Thora, włócznia Frey’a oraz miecz Odyna. Heimdall, dobrawszy do wyprawy wiernych kompanów, musi zwiedzić trzy ogromne światy w których ukryto potężne artefakty i oczywiście odzyskać je.

Rozgrywka rozpoczyna się od trzech mini-gier, od których powodzenia uzależnione jest, jak wysokimi atrybutami dysponował będzie Heimdall oraz jakich towarzyszy będzie mógł ze sobą zabrać. Co prawda, można zdać się przy tym na łaskę lub niełaskę losu, ale lepiej tego nie robić, gdyż nasza drużyna będzie bardzo przeciętna. Konkurencje kolejno polegają na: ucięciu warkoczów zakutej w dyby białogłowy, złapaniu posmarowanego olejem świniaka oraz pokonanie przeciwników na łodzi. Jeśli wszystkie zmagania zakończymy pełnym sukcesem, do wyboru zostanie nam oddanych trzydziestu kompanów, spośród których skomponujemy drużynę. Im gorszy wynik, tym będzie ich mniej.

Dobór uczestników wyprawy rozpoczyna właściwą grę. Za pomocą łodzi poruszać się będziemy pomiędzy rozlokowanymi w danym świecie wyspami, pilnując aby kompani nie pomarli z głodu. Po wylądowaniu w którejkolwiek z krain, rozpoczynamy jej eksplorację, która przedstawiona jest w widoku izometrycznym. W każdym momencie możemy zmienić aktualnego bohatera, co oczywiście ma olbrzymie znaczenie dla rozgrywki. Wszystkie wyspy zawierają ogromną ilość komnat, których przemierzanie pomoże nam ustalić położenie jeden z poszukiwanych broni. Jeśli uda nam się ją zdobyć, przenosimy się do kolejno świata i jego eksplorację zaczynamy od początku. Heimdall to ogromnie rozbudowany produkt, który trudno jednoznacznie sklasyfikować. Jest tu dużo aspektów typowych dla zręcznościówek, przygodówek a nawet gier spod znaku RPG. Przemierzanie kolejnych krain jest niezmiernie pasjonujące, choć niewątpliwie żmudne.

Heimdall to gra dla osób zakochanych w mitologii germańskiej i posiadającej olbrzymie ilości wolnego czasu. Ładna grafika oraz wcale nie gorsze efekty dźwiękowe potrafią na długo przykuć do komputera. Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych produktów początku lat dziewięćdziesiątych i jeśli ktoś nie zlęknie się ogromnego wyzwania, jakie przed nim Heimdall postawi, będzie po kontakcie z grą zadowolony.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Heimdall

12+