Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Heimdall 2: Into the Hall of Worlds (PC)

Heimdall 2: Into the Hall of Worlds PC

Heimdall 2 to przedstawiciel gatunku action-adventure, zawierający również elementy charakterystyczne dla RPG. Gra pozwala wcielić się w rolę tytułowego wojownika, który staje do nierównej walki z demonem zniszczenia, Lokim.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Heimdall 2: Into the Hall of Worlds (PC)

producent: The 8th Day

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30kwietnia1994

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Demon zniszczenia o imieniu Loki po raz kolejny dokonał inwazji na Midgard, tym razem mając u boku hordę piekielnych wojowników Hakrat. Być może zamieszkujący ten mityczny świat ludzie zdołaliby go pokonać, gdyby nie podstęp jakiego ów złoczyńca się dopuścił. Wykorzystując nieuwagę nordyckich Bogów, Loki ukradł Thorowi, Odynowi i Frey’owi trzy potężne bronie. Takiej zniewagi nie mogła odpuścić żadna nadprzyrodzona istota. Do nierównej walki postanowił zgłosić się Heimdall, który przechodząc do świata śmiertelników, zapragnął nie tylko odzyskać bezcenne artefakty, ale także jeszcze raz rozprawić się z Lokim, tym razem raz na zawsze. Ale czy ten zamiar się powiedzie? To już Twoje zmartwienie.

Produkt Core Design to przedstawiciel gatunku action-adventure, zawierający również elementy charakterystyczne dla RPG. Mimo, że fabuła w jasny sposób określa głównego bohatera, Heimdall tak naprawdę nie będzie jedynym śmiałkiem szukającym sposobu na wyeliminowanie Lokiego. Do walki przystąpiła bowiem także wojowniczka Ursha, w której postać gracz będzie mógł się wcielić w dowolnym momencie rozgrywki.

Zarówno Heimdall, jak i Ursha opisani są za pomocą kilku współczynników. Najważniejszymi są oczywiście możliwości bojowe, gdyż walki w nordyckim świecie będą i trudne, i częste. Gracz będzie mógł także korzystać z magii, o ile uda mu się odnaleźć odpowiednie runy oraz przepisy na to, jak je połączyć, żeby otrzymać dany efekt. Biorąc pod uwagę, że i jedno, i drugie jest od początku rozgrywki towarem niezwykle rzadkim, trzeba będzie korzystać tylko z tradycyjnych form eksterminacji przeciwników, a tu – co ciekawe – lepiej sprawuje się Ursha.

Gra posiada oczywiście liczne zagadki natury przygodowej, które na ogół ograniczają się do dostarczania przedmiotu z jednego miejsca do drugiego. Czasem trzeba będzie zmierzyć się też z zadaniami „terenowymi”: trafić z łuku w przycisk, odnaleźć ukryte przejście i tym podobny asortyment. Trzeba też zbierać rozrzucone tu i ówdzie pieniądze, które zamienimy w rozlokowanych tu i ówdzie sklepach na broń lub przedmioty przywracające zdrowie lub energię magiczną.

Grafika w rzucie izometrycznym sprawia przyjemne wrażenie. Nic dobrego nie można natomiast powiedzieć o sterowaniu. Jeśli raz wciśniemy klawisz, nasz bohater będzie szedł w obranym kierunku dopóki nie skręcimy lub natrafimy na przeszkodę terenową. Sprawia to olbrzymie kłopoty podczas walki, np. trudno stanąć w dogodnej pozycji do oddania strzału z łuku. Menu postaci jest natomiast obsługiwane tylko za pomocą myszy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Heimdall 2: Into the Hall of Worlds

Wymagania wiekowe Heimdall 2: Into the Hall of Worlds

12+