Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Heavy Fire: The Chosen Few 3D (3DS)
OkładkaHeavy Fire: The Chosen Few 3D (3DS)

Heavy Fire: The Chosen Few 3D 3DS

Heavy Fire: The Chosen Few 3D to zręcznościowa strzelanina z rodzaju „celowniczków”, stworzona przez zespół deweloperski krakowskiej firmy Teyon.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | FPS | rail shooter | polskie | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heavy Fire: The Chosen Few 3D Premiera 3DS

19grudnia2011

producent: Teyon wydawca: Mastiff

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Heavy Fire: The Chosen Few 3D jest pierwszą odsłoną cyklu pierwszoosobowych strzelanek krakowskiego studia Teyon wyprodukowaną z myślą o użytkownikach przenośnej konsoli Nintendo 3DS.

Fabuła gry powiela schematy znane fanom cyklu. Gracz wciela się w rolę żołnierza elitarnej jednostki wojskowej, określanej mianem The Chosen Few (garstka wybrańców), której zlecane są najbardziej niebezpieczne zadania w różnych zakątkach świata. 13 misji kampanii głównych przeplecionych zostało komiksowymi przerywnikami, przedstawiającymi perypetie członków oddziału.

Rozgrywka bazuje na rozwiązaniach charakterystycznych dla zręcznościowych strzelanin z rodzaju „celowniczków” (rail shooter). Akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby, jednak w przeciwieństwie do typowych FPS-ów gracz nie ma możliwości przemieszczania postaci, a jedynie operuje celownikiem broni naprowadzając ostrzał na przeciwników. Dostępny w grze arsenał obejmuje 30 rodzajów uzbrojenia, w tym wiele modeli pistoletów, strzelb i karabinów. W niektórych misjach pojawiają się także sekwencje strzeleckie z łodzi desantowej, pokładu helikoptera i wieżyczki czołgu.

System sterowania w grze wykorzystuje możliwości konsoli Nintendo 3DS, w tym dotykowy ekran urządzenia. W trakcie walki celownik broni naprowadzać można na wrogów np. poprzez użycie stylusa (piórka).

Heavy Fire: The Chosen Few 3D wyróżnia się efektowną oprawą wizualną, generowaną przy użyciu autorskiego silnika. Deweloperzy z Teyon Games zrobili użytek m.in. z innowacyjnego, trójwymiarowego wyświetlacza konsoli.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Heavy Fire: The Chosen Few 3D: Odpowiednia dla każdego wieku.