Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Heat Signature (PC)

Heat Signature PC

Niezależna gra taktyczno-zręcznościowa wyprodukowana przez studio Suspicious Developments, znane ze szpiegowskiej platformówki Gunpoint. W produkcji wcielamy się w złodzieja-zabójcę, wykonującego rozmaite zlecenia na generowanych losowo stacjach kosmicznych.

Akcji | science fiction | taktyczne | top-down | indie

PC Windows
Okładka Heat Signature (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21września2017

21września2017

Steam

Heat Signature na platformę PC to niecodzienna gra taktyczno-zręcznościowa wyprodukowana przez niezależne studio Suspicious Developments, które w 2013 roku wydało udaną szpiegowską platformówkę Gunpoint.

Fabuła

W Heat Signature wcielamy się w złodzieja włamującego się do stacji kosmicznych. Produkcja nie oferuje żadnej głębszej historii.

Mechanika

Założenia rozgrywki są proste – jako kosmiczny złodziej wybieramy kolejne zlecenia, których celem jest wyniesienie z pokładu losowo generowanej stacji wskazanej rzeczy lub np. zlikwidowania VIP-a. Na początku zabawy otrzymujemy niewielki statek służący do przedostania się na wybraną stację, gdzie dzieje się właściwa akcja.

Tytuł jest ciekawą mieszanką zręcznościowej produkcji w stylu Hotline Miami połączonej z SUPERHOT i możliwością zatrzymywania akcji w dowolnym momencie. Pokład stacji składa się z niewielkich modułów. Musimy się przez nie przedrzeć, by ostatecznie dostać się do poszukiwanego przedmiotu czy osoby. Oczywiście po drodze czeka nas walka z przeciwnikami. W trakcie potyczki możemy włączyć spowolnienie czasu i na spokojnie wycelować we wroga. Jeżeli jednak mają oni przewagę liczebną, zabawa wymaga stosowania wymyślnych taktyk i takiego używania „pauzy”, by stworzyć skomplikowane choreografie manewrowania między oponentami i atakowania.

Nasze możliwości są ogromne, zwłaszcza że z biegiem czasu otrzymujemy dostęp do przeróżnych gadżetów. Dzięki nim da się np. hackować wieżyczki obronne, by strzelały do naszych wrogów. Innym ciekawym urządzeniem jest Swapper, pozwalający zamieniać się miejscami z przeciwnikiem – np. po wystrzeleniu kuli przez strażnika włączamy aktywną pauzę, używamy Swappera, wyłączamy pauzę i oglądamy, jak pocisk trafia w osobę, która go przed chwilą wystrzeliła. Mało tego, da się nawet niszczyć całe moduły stacji, używając specjalnych granatów czy rozwalając wybuchające beczki.

Tryby gry

Choć Heat Signature nie posiada normalnego multiplayera, to oferuje pewną ciekawą aktywność. Jeżeli ktoś z naszych znajomych zostanie złapany podczas misji, możemy spróbować go odbić. Jeśli nam się to uda, przejmujemy jego awatara, którym możemy grać. Poza tym produkcja pozwala na zabawę w trybie treningu, gdzie testujemy nowe przedmioty i gadżety bez żadnych konsekwencji.

Kwestie techniczne

Akcja w Heat Signature obserwowana jest z kamery umieszczonej nad stacją kosmiczną. Można ją przybliżać i oddalać w zależności od preferencji i potrzeb. Produkcja nie wygląda olśniewająco, gdyż grafika jest dość oszczędna. Niemniej spełnia swoje zadanie w 100%.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9,1 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Gry podobne do Heat Signature

Wymagania wiekowe Heat Signature

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Heat Signature

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 1.7 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 400 MB HDD, Windows 7

Idralin VIP 10 lipca 2019

No cóż, rogaliki nie są moją mocną stroną. Z drugiej strony bardzo mało w nie grałam.
Póki co nie mogę się w tą grę wkręcić, ale po którymś razie zaskoczy.
Mimo wszystko polecam.

8.5