Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCANDiOS
Okładka Hearthstone: Murder at Castle Nathria (PC)
OkładkaHearthstone: Murder at Castle Nathria (PC)

Hearthstone: Morderstwo w twierdzy Nathria

Hearthstone: Murder at Castle Nathria

Kolejny dodatek do słynnej karcianki skupiający się na rozszerzeniu jej zawartości. Hearthstone: Morderstwo w twierdzy Nathria wprowadza nowe karty i mechaniki, a celem gracza jest znaleźć mordercę Sir Denatriusa.

To jest dodatek do gry Hearthstone.

Logiczne | fantasy | karciane | sieciowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hearthstone: Morderstwo w twierdzy Nathria Premiera

2sie2022

PC iOS AND

Gry podobne do Hearthstone: Morderstwo w twierdzy Nathria

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Artifact

Hearthstone

Hearthstone: Murder at Castle Nathria jest kolejnym dodatkiem do Hearthstone, który rozszerza zawartość podstawowej wersji gry. W ramach pakietu otrzymujemy nowe karty wraz z nowymi funkcjonalnościami i mechanikami.

Fabuła

Stanowiąca ledwie tło dla rozgrywki historia rozgrywa się w tytułowej twierdzy Nathria i opowiada o tajemnicy Praojca Denatriusa, zamordowanego na wydanym przez siebie obiedzie. Jako detektyw badamy motywy podejrzanych (wprowadzonych w ramach nowego rodzaju kart), aż uda nam się odkryć, kto jest odpowiedzialny za popełnienie zbrodni. Na start zabawy każdy z graczy posiadający rozszerzenie zostanie też wyposażony w kartę legendarnego neutralnego stronnika, Księcia Renatala.

Mechanika

Rozszerzenie wprowadza do gry 135 kart, w tym ich nowy rodzaj: Lokacje, stanowiące tymczasowy dodatek do planszy. Zapewniają nam one wzmocnienia, a zasady ich działania przypominają karty stronników. Kiedy decydujemy się je aktywować, musimy pamiętać o ich trwającym jedną turę czasie odnowienia oraz stale zmniejszającej się wytrzymałości. Wraz z premierą dodatku Lokacje trafiają do Hearthstone na stałe.

Oprócz rodzaju kart, Murder at Castle Nathria wprowadza też nowe słowo kluczowe: Nasycenie. Działa ono na podstawie opartej o dusze waluty Krainy Cieni. Karty obdarzone mocą Nasycenia wchłaniają animę utraconą przez poległych przyjaznych stronników, zamieniając się w swoje potężniejsze wersje. By w pełni się nasyciły, musimy trzymać je w ręku jak najdłużej, aż zostaniemy poinformowani przez grę, że transformacja dobiegła końca.

Kolejnym nowym elementem są karty legendarnych podejrzanych. Każda klasa otrzymała jednego, sprawiając, że do odkrycia jest mnóstwo różnych motywów zbrodni. Z kolei obecność Księcia Renatala zapewnia naszemu bohaterowi 10 punktów zdrowia więcej oraz 10 dodatkowych kart w talii.

Tryby gry

Dodatek nie wprowadza nowych trybów zabawy. Rozgrywka dalej opiera się więc na starciach pomiędzy dwoma graczami.

Kwestie techniczne

Pod względem graficznym rozszerzenie znajduje się na takim samym poziomie, co podstawowa wersja gry oraz wcześniejsze dodatki. Po raz kolejny otrzymaliśmy też wiele kart szczegółowo przedstawiających nowe postacie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Hearthstone: Morderstwo w twierdzy Nathria

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Hearthstone: Morderstwo w twierdzy Nathria Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium D 2.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 2.0 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 GT / Radeon HD 2600 XT lub lepsza
  • Windows 7/8/10
  • Zalecane:
  • Intel Core 2 Duo E6600 2.2 GHz / AMD Athlon 64 X2 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce GT 240 / Radeon HD 4850 lub lepsza
  • Windows 7/8/10
PC
iOS
AND