Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS4PCSwitch
Okładka Headsnatchers (PS4)

Headsnatchers

Lekka multiplayerowa zręcznościówka, w której zabawa polega na pozbawianiu oponentów głów; przy ich pomocy zdobywamy punkty na rozmaite sposoby – strzelając gole niczym w piłce nożnej, zbijając kręgle lub rzucając nimi do kosza.

Towarzyskie | elementy zręcznościowe | multiplayer | na 2 osoby | indie | podzielony/wspólny ekran

Okładka Headsnatchers (PS4)

data premiery gry:

7lis2019

PC Switch

28lip2020

PS4

Headsnatchers to dynamiczna zręcznościówka nastawiona na zabawę w towarzystwie innych graczy. Tytuł został wydany nakładem firmy Iceberg Interactive i opracowany przez niezależne studio IguanaBee.

Mechanika

W trakcie zabawy w Headsnatchers bierzemy udział w zawodach, których celem jest pozbawianie głów oponentów, by przy ich pomocy zdobywać punkty; wygrywa gracz lub zespół, który pod koniec meczu może się pochwalić najwyższym wynikiem. Zawodnik, który straci czerep i nie zdoła go odzyskać, zanim inny gracz zdobędzie za niego punkt, odpada z gry. Zmagania, prezentowane z kamery zawieszonej nad głową postaci, toczą się na dwudziestu pięciu arenach.

Plansze zróżnicowano pod kątem wyglądu, dostępnego arsenału (do naszej dyspozycji autorzy oddają nie tylko broń do walki wręcz i szeroki wachlarz pułapek, lecz również specjalne możliwości pokroju przyzwania na pole bitwy potężnego krakena), a także zasad, którymi rządzi się rozgrywka; przykładowo, podczas gdy na jednej arenie zdobywamy punkty, strzelając głowami przeciwników gole jak w piłce nożnej, na innych musimy rzucać nimi do kosza, starać się zbić przy ich pomocy wszystkie kręgle lub trafiać do bramki niczym w hokeju na lodzie.

Z uwagi na fakt, że głowy naszych zawodników są tutaj w centrum zainteresowania, autorzy oddali do naszej dyspozycji ponad sto ich rodzajów; jeśli jednak żadna z nich nie przypadnie nam do gustu, możemy stworzyć własną, korzystając z rozbudowanego edytora.

Tryby gry

Headsnatchers oferuje cztery warianty rozgrywki – choć produkcja została stworzona przede wszystkim z myślą o zmaganiach w trybie multiplayer (maksymalnie czwórka graczy może się bawić tak na jednym ekranie, jak i przez Internet), samotnicy mogą spróbować swoich sił w specjalnym module Zombie.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika Headsnatchers została utrzymana w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce oraz barwnej kolorystyce. Na uwagę zasługuje fakt, że poszczególne plansze są podatne na zniszczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Headsnatchers

Klasyfikacja PEGI Headsnatchers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Headsnatchers

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7, 12 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 7 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Intel Core i5 2.7 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 Ti lub lepsza, 7 GB HDD, Windows 7/8/10

Headsnatchers za darmo i Winter Sale w Humble Store
Headsnatchers za darmo i Winter Sale w Humble Store

wiadomość9 stycznia 2020

W Humble Store udostępniono za darmo grę Headsnatchers; na jej zdobycie mamy ograniczony czas. Poza tym w owym sklepie rozpoczęła się zimowa wyprzedaż, w ramach której przeceniono „tysiące gier”.

PC
PS4
Switch