Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Harley-Davidson Motorcycles: Race to the Rally (PC)
OkładkaHarley-Davidson Motorcycles: Race to the Rally (PC)

Harley-Davidson Motorcycles: Race to the Rally PC

Harley-Davidson Motorcycles: Race to the Rally jest produktem, który powinien w głównej mierze zainteresować sympatyków dwóch kółek, a konkretnie miłośników chopperów.

Wyścigi | motocyklowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harley-Davidson Motorcycles: Race to the Rally Premiera PC

27listopada2006

producent: Activision Blizzard wydawca: Activision Value Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Harley-Davidson Motorcycles: Race to the Rally

Road Rash

Harley Davidson: Race Across America

American Chopper

Harley-Davidson Motorcycles: Race to the Rally jest produktem, który powinien w głównej mierze zainteresować sympatyków dwóch kółek, a konkretnie miłośników chopperów. Tytuł ten pod wieloma względami przypomina grę Harley Davidson: Race Across America czy chociażby serię American Chopper. Podobieństwa do tej drugiej pozycji objawiają się również w postaci wydawcy, którym jest ta sama firma, czyli Activision. W rezultacie można doszukać się pewnych współnych elementów. Race to the Rally nie koncentruje jednak całej uwagi gracza na możliwości budowania czy doskonalenia swych maszyn. Podstawowym atutem tej produkcji jest bowiem obecność motocykli najsłynniejszego producenta bardzo luksusowych modeli chopperów, a mianowicie firmy Harley-Davidson. W grze zawarto około dwudziestu maszyn. Są to zarówno nowe modele, które znajdują się aktualnie w sprzedaży, jak i absolutne klasyki, pochodzące choćby z lat siedemdziesiątych.

Na samym wyborze motocykla zabawa się zresztą nie kończy, gdyż każdą z zawartych w grze maszyn można w dość znacznym stopniu podrasować. Co ciekawe, usprawnienia mogą objąć elementy wizualne. W rezultacie swój motocykl można wyposażyć między innymi w dodatkowe chromowane obiekty, jak chociażby efektownie prezentujące się rury wydechowe. Nie zabrakło też jednak tuningu mechanicznego, w bezpośredni sposób wpływającego na osiągi posiadanej maszyny.

W przeciwieństwie do wielu popularnych gier wyścigowych, w których bierze się udział w wyścigach rozgrywanych na określonych obiektach sportowych, w opisywanym tytule postawiono na otwarte odcinki. Oznacza to, iż przemieszczamy się w stronę zaznaczonego na mapie punktu. W zawodach biorą oczywiście udział inni motocykliści. Zadaniem gracza jest dotarcie na metę na pierwszym miejscu. Ważną rolę odgrywa też unikanie aut cywilnych czy innych obiektów znajdujących się na lub przy drodze. W grze zawarto dość widowiskowy model uszkodzeń. Jeśli chodzi o trasy, głównie są to autostrady. W trakcie zabawy zwiedzamy między innymi jeden z fragmentów słynnej Route 66. Wizualnie gra prezentuje się dość dobrze. Najładniej wykonano oczywiście same motocykle. Na warstwę dźwiękową składa się w głównej mierze profesjonalny soundtrack z udziałem takich wykonawców jak Poison, czy George Thorogood.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Harley-Davidson Motorcycles: Race to the Rally

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Harley-Davidson Motorcycles: Race to the Rally Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D
  • Windows 2000/XP