Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka Hannah Montana: Spotlight World Tour (Wii)

Hannah Montana: Spotlight World Tour Wii

Połączenie gry tanecznej oraz prostej strategii. Poznajemy dalsze losy głównej bohaterki, znanej z pewnego młodzieżowego serialu. Tym razem Hannah wyrusza w światowe tournee.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Hannah Montana: Spotlight World Tour (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

6listopada2007

19marca2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hannah Montana: Spotlight World Tour jest połączeniem prostej strategii oraz gry tanecznej. Tytuł ten w bardzo wyraźny sposób nawiązuje do popularnego serialu młodzieżowego, emitowanego od 2006 roku przez stację Disney Channel. Nie jest to też pierwsza próba przygotowania gry na podstawie tego show. Konsola Nintendo DS doczekała się już bowiem kilku tytułów opartych na przygodach głównej bohaterki. Tym razem mamy jednak do czynienia z grą opracowaną wyłącznie na Wii.

Spotlight World Tour nawiązuje oczywiście do wątków przedstawionym we wspomnianym już wyżej serialu telewizyjnym. Poznajemy więc dalsze losy pewnej nastolatki. Miley Stewart za dnia jest zwykłą uczennicą. W nocy staje się jednak słynną piosenkarką, Hanną Montana. O prowadzonym przez główną bohaterkę podwójnym życiu wiedzą jedynie jej zaufani przyjaciele. Fabuła Spotlight World Tour nawiązuje do światowego tournee, na które Hannah (Miley) zamierza się wraz ze swoim zespołem wybrać.

Jak już zostało powiedziane, opisywany produkt jest przede wszystkim grą taneczną. Dotyczy to zarówno prób, jak i właściwych występów z udziałem publiczności. Podobnie jak w innych grach z tego gatunku, musimy w odpowiedni sposób wymachiwać Wii-pilotem, podążając zgodnie z wyświetlanymi na ekranie wskazówkami. Powoduje to zdobywanie nowych punktów, które doliczane są do ogólnego wyniku.

Na samych występach zabawa się jednak nie kończy. Musimy też zająć się między innymi zaplanowaniem trasy koncertowej. W trakcie rozgrywki możemy odwiedzić między innymi Londyn, Paryż, czy Tokio. Ważną rolę odgrywa również utrzymywanie stałych kontaktów z fanami talentu głównej bohaterki oraz innymi tancerzami.

Spotlight World Tour oferuje też rozbudowane opcje zmiany wyglądu sterowanej nastolatki. Możemy tu zdecydować się między innymi na zakup nowych elementów ubioru, udając się do wybranych przez siebie stylistów mody. Gotowe kreacje można następnie sfotografować oraz zapisać w specjalnie wyznaczonym do tego celu katalogu.

Oprawa wizualna gry prezentuje typowy dla tego typu produkcji poziom wykonania. Główną bohaterkę zazwyczaj obserwujemy na scenie lub w garderobie. Na uwagę zasługuje opcja wybierania dodatkowych atrakcji, związanych z każdym występem. Możemy między innymi zadbać o inne oświetlenie, czy dodać ciekawe efekty specjalne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Hannah Montana: Spotlight World Tour

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.