Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Hakuoki: Warriors of the Shinsengumi (PSP)
OkładkaHakuoki: Warriors of the Shinsengumi (PSP)

Hakuoki: Warriors of the Shinsengumi PSP

Trójwymiarowa gra akcji, która została umiejscowiona w XIX-wiecznej Japonii. Tytuł dzieli fabułę i bohaterów przedstawionych z wydaną na PSP przygodówką Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | samuraje | XIX wiek | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hakuoki: Warriors of the Shinsengumi Premiera PSP

22marca2012

producent: Zerodiv wydawca: Aksys Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Hakuoki: Warriors of the Shinsengumi

Dynasty Warriors 7

Władca Pierścieni: Wyprawa Aragorna

Warriors Orochi 2

Hakuoki: Warriors of the Shinsengumi jest trójwymiarową grą akcji, korzystającą z formuły serii hack'n slashy, takich jak Dynasty Warriors czy Warriors Orochi. Za stworzenie tytułu odpowiada japoński zespół deweloperski Zerodiv, specjalizujący się w produkcjach na konsole przenośne. Od czasu premiery pierwszego Hakuoki w 2008 roku, stworzonego przez studio Idea Factory, ta wyjątkowo popularna produkcja doczekała się kilku tytułów pobocznych (którym jest między innymi Warriors of the Shinsengumi), remaków, a także adaptacji w formie animowanego serialu telewizyjnego.

Przedstawiona w Hakuoki historia toczy się na początku drugiej połowy XIX wieku, który dla Japonii był okresem gwałtownych zmian i modernizacji kraju. Jej bohaterami są kapitanowie policji Shinsengumi, która walczy z rewolucjonistami, pragnącymi obalić szogunat. Fabuła przedstawia w innym świetle wydarzenia z gry Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom.

Gracze mogą wybrać jednego z sześciu różnych wojowników, różniących się rodzajem oręża oraz stylem walki. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Większość misji polega na wyeliminowaniu wszystkich znajdujących się na mapie przeciwników oraz ich dowódcy. System walki jest wyjątkowo prosty i nie zawiera skomplikowanych komb czy trudnych do opanowania umiejętności. Poszczególne poziomy są najczęściej zamkniętym murami prostymi i krzyżującymi się ścieżkami, pozbawionymi większej ilości detali. Tytuł posiada trzy tryby rozgrywki. Shinsengumi Memorial to kampania podążająca za historią przedstawioną w Demon of the Fleeting Blossom. Gracze poznają w niej znane już wydarzenia z perspektywy wybranych bohaterów. Shinsengumi Chronicle to zbiór scenariuszy ukazujących alternatywny przebieg historii względem oryginału i powinien on spodobać się jego fanom. W Skirmish Mode wybierzemy natomiast samodzielnie konkretny poziom oraz stojących na naszej drodze wrogów.

Oprawa graficzna gry jest prosta, a animacje oraz trójwymiarowe modele nie zachwycają ilością szczegółów czy efektów specjalnych. Bez wątpienia tytuł stworzony został wyłącznie dla zatwardziałych fanów serii, którzy poza nowymi przygodami znanych bohaterów znajdą także szereg bonusów, takich jak galerie ilustracji czy filmów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Hakuoki: Warriors of the Shinsengumi: Odpowiednia dla każdego wieku.