Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSP
Okładka Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom (PSP)

Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom PSP

Dwuwymiarowa gra przygodowa z gatunku visual novel, której akcja została osadzona w XIX-wiecznej Japonii u progu rewolucji Meiji. Gracze wcielają się w młodą kobietę o imieniu Chizuru, która poszukuje w Kioto swojego zaginionego ojca.

Przygodowe | fantasy | 2D | visual novel | romans | samuraje | XIX wiek | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

27sierpnia2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hakuouki: Demon of the Fleeting Blossom jest historyczną grą przygodową z elementami fantasy, której akcja została osadzona w XIX-wiecznej Japonii. Za stworzenie tytułu odpowiada studio Idea Factory, mające na koncie przede wszystkim konsolowe gry RPG. Od czasu premiery pierwszego Hakuouki w 2008 roku, ta wyjątkowo popularna produkcja doczekała się kilku tytułów pobocznych, remaków, a także adaptacji w formie animowanego serialu telewizyjnego.

Gra jest typową visual novel należącą do podgatunku otome game. Oznacza to, że została przygotowana głównie z myślą o żeńskiej części graczy. W produkcjach tych główna bohaterka jest najczęściej młodą kobietą, która w trakcie rozwoju historii otoczona zostaje przystojnymi mężczyznami, posiadającymi wyraziste i dość stereotypowe osobowości. Grający, dzięki podejmowanym decyzjom, mogą osiągnąć jedno z kilku dostępnych zakończeń, w których protagonistka znajduje szczęście w ramionach wybranego przez siebie ukochanego.

W trakcie rozgrywki wcielamy się Chizuru Yukimurę, młodą dziewczynę która samodzielnie wybrała się do Kioto w poszukiwaniu swojego ojca, naukowca i lekarza specjalizującego się w zachodniej medycynie. Przedstawiona w Hakuouki historia toczy się na początku drugiej połowy XIX wieku, który dla Japonii był okresem gwałtownych zmian, jakie objawiły się między innymi upadkiem Szogunatu, rządzącego krajem przez kilkaset lat. Przebywając w mieście Chizuru trafia pod opiekę czterech kapitanów sił Shinsegumi, specjalnej policji szoguna, walczącej z opozycją i rewolucjonistami. Wkrótce później dowiaduje się, że jej ojciec pracował nad tajemniczym napojem, zwiększającym siłę, szybkość i obdarzającym innym nadnaturalnymi zdolnościami. Niestety, jego spożycie wywołało niespodziewane efekty uboczne u niektórych testujących go osób, zamieniając je w groźne bestie, które grasują po całym Kioto. Podczas przygody protagonistka musi zręcznie poruszać się w intrygach na dworze szoguna i spróbować znaleźć ojca, równocześnie zostanie przy tym obdarzona uczuciem przez jednego jednego z opiekujących się nią kapitanów.

Zabawa przebiega w sposób charakterystyczny dla visual novel. Na ekranie wyświetlany jest tekst dialogów, który ilustrowany jest dwuwymiarowymi portretami postaci oraz tłami. Od czasu do czasu jesteśmy proszeni o podjęcie jakieś decyzji, które wpłyną nie tylko na przebieg aktualnych wydarzeń, ale także zaowocują aż pięcioma różnymi zakończeniami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom

Wymagania wiekowe Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom

odpowiednia dla każdego wieku