Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXBOX
Okładka Gunvalkyrie (XBOX)

Gunvalkyrie XBOX

Dynamiczna gra akcji, w której główną postać obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Wcielamy się w jednego z członków tytułowego oddziału żołnierzy, ruszając do walki z potworami.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox
Okładka Gunvalkyrie (XBOX)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji XBOX:

18marca2002

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gunvalkyrie jest wyjątkowo dynamiczną strzelanką, w której główną postać obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Jest to produkt rozgrywany w klimatach science-fiction. Można więc stwierdzić, iż Gunvalkyrie pod wieloma względami przypomina takie produkcje jak Starship Troopers czy Gun Metal. Za opracowanie tej gry odpowiedzialne jest studio developerskie o nazwie Smilebit, które na Xbox’a przygotowało również takie tytuły jak Jet Set Radio Future, czy Panzer Dragoon Orta. Opisywana produkcja powstała wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Microsoftu.

Akcja Gunvalkyrie rozgrywa się w alternatywnej wersji rzeczywistości. Ludzkości udało się opracować możliwość pobierania nielimitowanej ilości energii. Do tego celu wykorzystano doskonale znaną kometę Halley’a. Właściwa zabawa rozpoczyna się niedługo po tym jak jeden z głównych koordynatorów tego projektu, mężczyzna o nazwisku Grant, zaginął. Gracz staje na czele tytułowej drużyny, próbującej doprowadzić do odnalezienia naukowca. Jak można się łatwo domyślić, fabuła w trakcie zabawy nie odgrywa istotnej roli. Gracz zajmuje się w głównej mierze eliminacją napotykanych potworów. Kolejne wydarzenia ukazywane są przeważnie za pośrednictwem niezbyt długich scenek przerywnikowych.

Gracz może wybierać pomiędzy dwoma różnymi postaciami. Kelly jest wyjątkowo zwinną wojowniczką. Postać ta jest jednak słabo opancerzona, tak więc gracz musi się liczyć z tym, iż jego bohaterka w szybkim tempie może wyczerpać pasek zdrowia. Drugą z grywalnych postaci jest Saburota. Posiada on silniejsze bronie, jest lepiej opancerzony, ale przez to zdecydowanie wolniejszy. Przygotowana przez producentów kampania singleplayer składa się z dziesięciu podstawowych poziomów oraz pięciu walk z bossami. Stawiane przed nami zadania są dość oczywiste. Musimy na przykład wyeliminować gniazdo Obcych, czy uratować paru sojuszników.

Sterowanie jest dość nietypowe. Wykorzystuje się bowiem obie gałki analogowe. Lewa gałka służy do poruszania całej postaci, a prawa do obracania górnej części tułowia. Ponadto główni bohaterowie wykorzystują futurystyczne gadżety, jak chociażby bardzo przydatne plecaki odrzutowe. Wizualnie gra wypada bardzo dobrze. Otoczenie jest zróżnicowane, a postaci ładnie animowane. Gra nie posiada niestety żadnych trybów multiplayer. Zamiast tego przygotowano parę innych wyzwań dla pojedynczego gracza, jak chociażby tryb polegający na jak najszybszym ukańczaniu kolejnych misji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Gunvalkyrie

12+