Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Gunlord X (Switch)
OkładkaGunlord X (Switch)

Gunlord X Switch

Dynamiczna hybryda dwuwymiarowej platformówki z klasycznym horyzontalnym shoot 'em upem. W Gunlord X wcielamy się w tytułowego Gunlorda, starającego się uratować swoją żonę oraz pokonać kosmiczne monstra.

Akcji | science fiction | platformówki | 2D | indie | shoot 'em up | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gunlord X Premiera Switch

22maja2019

Nintendo eShop

22maja2019

producent: NG:DEV.TEAM wydawca: NG:DEV.TEAM Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gunlord X to klasyczne dwuwymiarowe połączenie platformówki oraz horyzontalnego shoot 'em upa, w którym przebijamy się przez hordy kosmicznych wrogów. Deweloperem produkcji jest niemieckie studio NG:DEV.TEAM założone w 2001 roku. Zespół wyspecjalizował się w produkcjach typu homebrew, przeznaczonych na konsole retro. Gunlord X ukazał się oryginalnie w 2012 roku na systemach SNK Neo Geo oraz Dreamcast.

Mechanika

Gunlord X to niezwykle szybkie i dynamiczne połączenie platformówki z klasycznym horyzontalnym shoot em' upem. Podczas zabawy wcielamy się w tytułowego Gunlorda, starającego się uratować swoją żonę oraz pokonać kosmiczne monstra, które ją porwały. Gra składa się z dwóch segmentów. W pierwszym swobodnie eksplorujemy duże dwuwymiarowe plansze platformowe, pełne alternatywnych ścieżek oraz sekretów. Walczymy tutaj z ponad sześćdziesięcioma typami przeciwników, korzystając z różnego rodzaju broni palnej. W drugim segmencie kierujemy statkiem kosmicznym w formacie znanym z horyzontalnych arcade'owych kosmicznych strzelanek. Na graczy czekają także pojedynki z ogromnymi bossami. W sumie Gunlord X oferuje jedenaście poziomów oraz kilka stopni trudności.

Kwestie techniczne

Gunlord X posiada wysokiej jakości dwuwymiarową oprawę wizualną, wykonaną w klasycznym 16-bitowym stylu. Sprite'y postaci zaskakują dużą liczbą detali oraz bogatymi animacjami. Rozgrywce towarzyszy też intensywna elektroniczna ścieżka muzyczna. Obraz w grze wyświetlany jest ze stabilną prędkością 60 klatek na sekundę.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Gunlord X: Odpowiednia dla każdego wieku.