Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Guncraft (PC)
OkładkaGuncraft (PC)

Guncraft PC

Połączenie sandboksowej gry w stylu Minecraft z pierwszoosobową strzelaniną (FPP).

Akcji | FPP | sandbox | FPS | kooperacja | crafting

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Guncraft Premiera PC

11lipca2013

producent: Exato Game Studio wydawca: Reverb Publishing Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Guncraft

Minecraft

Mount & Blade: Warband

Cube World

Guncraft to pierwsza komercyjna produkcja w dorobku niezależnego studia Exato Game. Deweloperzy pokusili się o próbę połączenia pierwszoosobowej strzelaniny (FPP) z możliwością niemal nieograniczonego kształtowania świata gry rodem z kultowego Minecrafta.

Podobnie jak w słynnym pierwowzorze, podstawę zabawy stanowi możliwość transformacji przestrzeni zbudowanej z sześciennych bloków. Pozwala to m.in. na zmianę ukształtowania terenu, wznoszenie rozmaitych konstrukcji, stawianie budynków, nawet produkowanie przedmiotów, w tym chociażby pojazdów i broni.

Stworzone w ten sposób plansze można następnie wykorzystać jako arenę zmagań do pojedynków przeciw komputerowej inteligencji lub żywym graczom (tryb multiplayer przeznaczony jest dla maksymalnie 16 osób). Wzorem wielu FPS-ów gracze mogą wybrać klasę postaci, w jaką się wcielą, a także dobrać elementy uzbrojenia i wyposażenia bojowego. Zdobywane doświadczenie w walce pozwala z kolei rozwijać umiejętności bohatera w oparciu o system perków.

Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki – począwszy od trybu swobodnego (freeplay mode), poprzez klasyczne deathmatch i capture the flag, aż po nowatorskie jak lava survival (plansza stopniowo pochłonięta zostaje przez lawę), onslaught, spleef czy seige. Podczas zabawy istnieje możliwość korzystania z pojazdów, w tym śmigłowców i łazików. Dodatkowo wszystkie elementy na planszy mogą zostać zniszczone lub posłużyć do stworzenia nowych konstrukcji.

Twórcy zadbali o rozbudowane opcje społecznościowe w grze. Korzystając z dedykowanych serwerów do rozgrywki wieloosobowej gracze mogą m.in. organizować się w klany, porównywać swoje dokonania w sieciowych rankingach, a także rozmawiać za pośrednictwem kanału chat.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-16  

Ocena użytkowników: 4,5 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Guncraft: Odpowiednia dla każdego wieku.