Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPCPSV
Okładka Gun Gun Pixies (PC)

Gun Gun Pixies

Połączenie trójwymiarowej strzelanki oraz platformówki. Gracze wcielają się dwie sympatyczne kilkucentymetrowe kosmitki, które zostały wysłane z misją zbadania ludzkich zachowań i zwyczajów.

Akcji | TPP | science fiction | platformówki 3D | humorystyczne | TPS | strzelanki

Okładka Gun Gun Pixies (PC)

producent: Shade Inc.

wydawca: pQube

Strona oficjalna

data premiery gry:

27kwi2017

PSV

6wrz2019

Switch

1lis2019

PC

Gun Gun Pixies to kolorowe połączenie trzecioosobowej strzelanki z trójwymiarową platformówką. Deweloperem tytułu jest japońskie studio Shade, mające na koncie serię Bullet Girls, a także firmy Compile Heart i Idea Factory, które od lat specjalizują się w tworzeniu kolejnych gier z gatunku jRPG, wchodzących w skład kilku popularnych serii, takich jak Hyperdimension Neptunia. Gun Gun Pixies ukazało się w pierwszej kolejności na konsoli PlayStation Vita, a pozostałe wersje gry na innych platformach sprzętowych są portem oryginału.

Fabuła

Głównymi bohaterkami gry są pochodzące spoza Ziemi Bee-tan oraz Kame-pon. Zostały one wysłane na misję badawczą ze swojej rodzinnej planety Pixie, której celem jest zbadanie zachowania oraz zwyczaju zwykłych ludzi. Informacje te mają posłużyć w rozwiązaniu problemów społecznych trapiących ich rasę. Zadanie utrudnia nieco fakt, że protagonistki mają zaledwie kilka centymetrów wzrostu. Podczas wykonywania zadania bohaterki obierają za cel żeński akademik, który zamieszkuje pięć różnych dziewczyn.

Mechanika

Podczas zabawy eksplorujemy wszystkie pomieszczenia akademika, w tym pięć pokojów należących do jego lokatorek. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Zadaniem graczy jest strzelanie w wybrane punkty na ciele dziewczyn, które w zależności od sytuacji mogą np. kapać się, ćwiczyć jogę lub uczyć się przy biurku. Po oddaniu każdej salwy w naszym kierunku zmierzają pociski, których musimy unikać. Tytuł kładzie także duży nacisk na elementy platformówkowe. Gracze muszą czasami skakać pomiędzy meblami i elementami otoczenia, by dostać się do celu. Zdarza się również, że zmuszeni jesteśmy do skradania się, gdy w pobliżu znajduje się któraś z lokatorek. Postacie muszą wówczas przykucnąć i starać się nie zwracać na siebie uwagi.

Kwestie techniczne

Gun Gun Pixies posiada nieskomplikowaną trójwymiarową oprawę graficzną z ograniczoną liczbą animacji oraz prostymi efektami specjalnymi, wynikającymi ze względnie niewielkiego budżetu deweloperskiego. Wszystkie występujące w grze bohaterki zostały w pełni zdubbingowane przez japońskie aktorki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Gun Gun Pixies

Klasyfikacja PEGI Gun Gun Pixies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Gun Gun Pixies

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5-5257U 3.1 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7700 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i7-8700 4.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 / Radeon RX 550 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 10 64-bit
PSV
Switch
PC