Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka GT-R Touring (PS2)

GT-R Touring PS2

Niskobudżetowa ścigałka, w której przystępujemy do wyścigów z udziałem sportowych modeli samochodów. Zawody rozgrywane są w ośmiu różnych typach środowisk.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka GT-R Touring (PS2)

producent: Kuju Entertainment

wydawca PL: IQ Publishing

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

11października2006

11października2006

pudełko PL

GT-R Touring to niskobudżetowa gra wyścigowa, w której gracz bierze udział w zawodach rozgrywanych na profesjonalnie przygotowanych torach. Zasiada się natomiast za kierownicami sportowych modeli aut. Za opracowanie tej gry odpowiedzialne jest studio developerskie Kuju Entertainment, mające w swym portfolio kilka innych ścigałek, takich jak Lotus Challenge czy Hawk Kawasaki Racing.

Do dyspozycji gracza oddano standardowy dla tego typu produkcji wachlarz trybów rozgrywki. Zdecydowanie najciekawiej prezentują się mistrzostwa, w których walczy się o sześć różnych pucharów, uczestnicząc w serii ściśle zaplanowanych wyścigów. Zdobywane w kolejnych zawodach punkty podliczane są do ogólnej klasyfikacji, a wygrywa ta osoba, która pod koniec sezonu zdołała ich uzbierać jak najwięcej. Drugi z głównych trybów gry to próby czasowe, które nie tylko umożliwiają bliższe zapoznanie się z każdą z tras, ale pozwalają także na odblokowanie wielu interesujących bonusów. Nie zabrakło również multiplayera, w którym dwaj gracze mogą ścigać się na podzielonym ekranie (split-screen).

Wyścigi odbywają się na 28 różnych torach wyścigowych, reprezentujących osiem podstawowych typów środowisk. Cechą wspólną wszystkich tras jest to, że pokonuje się wyłącznie asfaltowe odcinki. Zawody mogą być rozgrywane przy zmiennych warunkach pogodowych.

Lista dostępnych pojazdów obejmuje 36 maszyn wywodzących się z kilku różnych klas. Są to zarówno hatchbacki, jak i rodzinne sedany, przystosowane do startów w wyścigach. Nie zabrakło także kilku modeli koncepcyjnych, do których dostęp uzyskuje się w dalszej fazie rozgrywki. Zastosowany w grze model jazdy jest bardzo uproszczony, choć sterowane pojazdy podlegają realistycznie ukazanym uszkodzeniom.

Oprawa wizualna GT-R Touring jest bardzo uproszczona. Na uwagę zasługuje jedynie fakt, iż wyścigi mogą być obserwowane z wielu różnych kamer, a ponadto przewidziano opcję oglądania powtórek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI GT-R Touring

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe GT-R Touring

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB