Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2GCNXBOX
Okładka Grooverider: Slot Car Thunder (PS2)
OkładkaGrooverider: Slot Car Thunder (PS2)

Grooverider: Slot Car Thunder

Zwariowana ścigałka, w której mamy okazję osobiście pokierować niewielkimi modelami aut. Na uwagę zasługuje szeroki wachlarz trybów rozgrywki. Gra posiada ponadto prosty w obsłudze wbudowany edytor tras.

Wyścigi | samochodowe

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Grooverider: Slot Car Thunder Premiera

30wrz2003

GCN XBOX

28lis2003

PS2

producent: UDS wydawca: Encore Software Inc.

Gry podobne do Grooverider: Slot Car Thunder

Stunt GP

Hugo: Bukkazoom!

RC Revenge Pro

Grooverider: Slot Car Thunder to dynamiczna ścigałka, łącząca w sobie elementy takich gier jak TrackMania czy Re-Volt. Powiązanie z pierwszą z wymienionych ścigałek objawia się w głównej mierze za sprawą wbudowanego edytora tras, dzięki któremu można zaprojektować, a następnie przetestować własnoręcznie skonstruowany obiekt. Jeśli zaś chodzi o Re-Volt, podobnie jak w tamtej produkcji zasiadamy za sterami niewielkich modeli samochodzików. Za produkcję omawianej ścigałki odpowiedzialna jest firma UDS, która przygotowała również grę Futurama. Grooverider ukazał się na trzy różne konsole (PS2, XBX, GCN). Poszczególne edycje prezentują zbliżony poziom wykonania, aczkolwiek wersja przeznaczona na konsolę Microsoftu wygląda nieznacznie ładniej od swoich odpowiedników na dwóch pozostałych platformach.

Opisywana ścigałka oferuje bardzo zróżnicowany wachlarz trybów rozgrywki. Z myślą o pojedynczym graczu przygotowano między innymi tryby Arcade oraz Championship. Zdecydowanie ciekawiej prezentują się oczywiście mistrzostwa, w których bierzemy udział w serii coraz to trudniejszych wyścigów, odblokowując tym samym kolejne bonusy. W grze nie zabrakło również rozbudowanego trybu treningowego, dzięki któremu można zapoznać się z przygotowanymi przez producentów trasami. One same wypełnione są licznymi skoczniami, korkociągami i innymi tego typu obiektami. Generalnie trasy rozmieszczone zostały w pięciu różnych lokacjach. A są to: sypialnia, jadalnia, pokój gościnny, kuchnia oraz poddasze. Grooverider posiada również niezbyt rozbudowany multiplayer, w którym pojedynki rozgrywane są na podzielonym ekranie (tzw. split-screen).

Do dyspozycji gracza oddano kilkadziesiąt różnorakich samochodzików, które podzielono na parę zasadniczych klas (między innymi Stock Cars GT Sports czy Formula X Japanese 24). Istotną rolę w trakcie zabawy odgrywają zbierane przez graczy power-up’y. Niektóre z nich mają charakter defensywny. Większość „dopałek” ma jednak za zadanie utrudnić życie kierowcom, którzy zdecydowali się wziąć udział w wyścigu.

Wizualnie Groovider prezentuje stosunkowo niski poziom wykonania. Na uwagę zasługuje oczywiście wspomniany już wcześniej edytor. Warto także odnotować, iż wyścigi rozgrywają się w iście szaleńczym tempie, a to dlatego, iż model jazdy nie ma nic wspólnego z realizmem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Grooverider: Slot Car Thunder

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Grooverider: Slot Car Thunder Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
GCN
XBOX