Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Great Journey (PC)

Wielka Wyprawa PC

Great Journey

Great Journey to adresowana do młodych odbiorców przygodówka, wyprodukowana przez studio Rebelmind. Głównym bohaterem gry jest 10-letni chłopiec imieniem Tony, który poproszony zostaje o pomoc w ustaleniu przyczyn degradacji środowiska naturalnego Antarktyki.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Great Journey (PC)

producent: Rebelmind

wydawca: MarkSoft

wydawca PL: MarkSoft

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22maja2003

22maja2003

pudełko PL

Wielka Wyprawa to klasyczna gra przygodowa pod wieloma względami przypominająca dawny przebój firmy Sierra, pt. EcoQuest. Wykorzystuje ona zmodyfikowany trójwymiarowy silnik graficzny Groma i według twórców dedykowana jest graczom pomiędzy szóstym a dwunastym rokiem życia (choć zainteresuje i starszych). Great Journey porusza tematykę ekologiczną. Gracz wciela się w postać 10-letniego chłopca o imieniu Tony, przepadającego za egzotycznymi podróżami i przygodami. Pewnego dnia otrzymuje kartkę pocztową od swego przyjaciela z Antarktyki, który rozpaczliwie prosi go o pomoc. Coś niedobrego dzieje się na Antarktyce, ktoś zatruwa tamtejsze środowisko, potajemnie wyrzucając śmieci i odpady wprost na krystalicznie czysty śnieg. Przyjaciel prosi naszego bohatera o pomoc w odkryciu i powstrzymania tego, kto dopuszcza się tej ekologicznej zbrodni. Tony postanawia zająć się tą sprawą, a pierwszą rzeczą, którą musi wykonać, jest odnalezienie ekscentrycznego i genialnego profesora Glassa i nakłonienie go do pomocy w tym trudnym zadaniu. Dalej czeka już wielka przygoda składająca się z pięciu rozdziałów i rozgrywająca w ponad 30 sceneriach zlokalizowanych na całym świecie. Na dodatek rozgrywkę umilają liczne mini-gierki. Great Journey wykorzystuje, znany i sprawdzony interfejs typu „One click”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Wielka Wyprawa

Wymagania wiekowe Great Journey

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Wielka Wyprawa

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 64MB RAM
  • 16MB akcelerator graficzny
Wielka Wyprawa - recenzja gry
Wielka Wyprawa - recenzja gry

Recenzja 5 sierpnia 2003, 12:48

Poza śliczną grafiką i animacyjkami, poza miłą dla ucha muzyką, poza niezwykle przyjemnym sterowaniem, poza atrakcyjnością i różnorodnością wyzwań, na szczególną pochwałę zasługują lektorzy. Są absolutnie doskonali. Pełen profesjonalizm, jaki nie zawsze pojawia się nawet w wysokobudżetowych :-) dobranockach, nie wspominając o rodzimych wersjach gier komputerowych wiecznie cierpiących na nie dające się słuchać głosy domorosłych odczytywaczy.