Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka GRAV (PC)

GRAV PC

Osadzona w klimatach science fiction sandboksowa gra akcji autorstwa niezależnego studia BitMonster. W GRAV zadaniem graczy jest eksplorowanie obcych planet, gromadzenie surowców niezbędnych do przetrwania, a także walka z kosmitami oraz przedstawicielami lokalnej fauny.

Akcji | TPP | science fiction | sandbox | survival | indie

PC Windows
Okładka GRAV (PC)

producent: BitMonster

wydawca: BitMonster

Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

GRAV to sandboksowa gra akcji utrzymana w klimatach science-fiction. Opracowało ją sześcioosobowe studio BitMonster.

W GRAV zadaniem graczy jest eksplorowanie obcych planet, których powierzchnie generowane są proceduralnie poprzez specjalny system, dbający o zapełnienie ich różnorodnymi roślinami, zwierzętami oraz możliwymi do wydobycia minerałami. Gracze mogą zarówno bawić się na szczytach gór czy obcych struktur sięgających chmur, jak i udać się pod ziemię, by eksplorować jaskinie i prastare ruiny.

Jak na typowego sandboksa przystało, GRAV zapewnia graczom dużą swobodę działania. Świat zapełniony jest ciekawymi miejscami do zwiedzania, ale można również za pomocą zgromadzonych surowców konstruować przedmioty oraz budować potężne bazy, których musimy bronić przed atakami obcych ras oraz zwierząt. System walki jest czysto zręcznościowy i przypomina strzelanki TPP.

Dodatkową atrakcją jest możliwość korzystania z pojazdów, które oczywiście najpierw musimy sami skonstruować. Ponadto o utrzymanie odpowiedniego tempa akcji dba specjalny system generujący dynamiczne wydarzenia w wirtualnym świecie. Dzięki niemu nie grozi nam nuda i zawsze mamy coś do roboty.

GRAV nastawione jest głównie na tryb multiplayer i pozwala zarówno walczyć z innym graczami, jak i połączyć z nimi siły przeciwko wrogom sterowanym przez sztuczną inteligencję. Autorzy postawili kilka oficjalnych serwerów, które zapełniły spore populacje graczy, ale istnieje też opcja założenia własnego prywatnego serwera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Gry podobne do GRAV

Wymagania wiekowe GRAV

12+

Wymagania sprzętowe GRAV

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 2.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7 64-bit

GRAV - survivalowy sandbox zadebiutował na Steam Early Access
GRAV - survivalowy sandbox zadebiutował na Steam Early Access

wiadomość10 stycznia 2015

Do sprzedaży w Steam Early Access trafiła sandboksowa gra akcji GRAV, w której gracze próbują przetrwać na obcych planetach. Produkcję opracował zespół BitMonster, znany głównie z przygodówki Lili.